REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla11.09.19 (13:14)

Bielsko-Biała. 99-latka straciła oszczędności. Wspaniała reakcja Polaków

Złodzieje zabrali pani Ewie z Bielska-Białej oszczędności życia. Teraz wielu Polaków chce przywrócić 99-latce wiarę w ludzi. W niecałą dobę zebrano dla niej prawie 100 tys. zł, a przelewów przybywa z każdą minutą. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
fundacjasercadlamaluszka.pl

W akcję zaangażowały się fundacje i osoby publiczne. Historia pani Ewy z Bielska-Białej zszokowała całą Polskę. W piątek 6 września młodzi sprawcy wdarli się do mieszkania 99-latki i ukradli oszczędności jej życia. We wtorek o sprawie poinformowały media, a tysiące Polaków wpłaciło datki na rzecz staruszki.

Postaramy się zrobić wszystko by pomóc Pani Ewie, a tym samym przywrócić jej wiarę w ludzi - mówią wolontariusze Fundacji "Serce dla Maluszka", którzy opiekują się panią Ewą i zorganizowali zbiórkę.

REKLAMA

Odzew przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Swoją zbiórkę stworzył również youtuber Łukasz Jakóbiak. On i Fundacja niezależnie od siebie zebrali w ciągu doby blisko 100 tys. złotych. Jakóbiak na początku planował zebrać dla pani Ewy 4 tys. zł, które ukradli jej złodzieje. Udało się to osiągnąć w zaledwie pół godziny, więc zwiększył cel do 90 tys. zł. Z każdą minutą przybywa darczyńców.

Zobacz też: Urodziła się z wadą ortopedyczną. Tego, co zobaczyły w amerykańskim szpitalu, jej mama nie zapomni

Zabrali wszystko. 30 lat pracowałam w zieleni, 30 lat oszczędzałam - powiedziała pani Ewa w rozmowie z TVN24.

Sprawcy powiedzieli 99-latce, że spółdzielnia planuje remont. Staruszka próbowała zapytać o to sąsiadów, ale złodzieje nie pozwolili jej opuścić mieszkania. Dwoje sprawców zaprowadziło panią Ewę do łazienki, opowiadając o rzekomym remoncie. Mężczyzna zagrodził sobą drzwi pomieszczenia.

Wizyta trwała ok. pół godziny. W czasie gdy para rozmawiała z 99-latką w łazience, ich wspólnicy plądrowali mieszkanie. Zdołali ukraść 4 tys. zł, choć nikt nie wiedział, gdzie pani Ewa je ukryła. Kobieta twierdzi, że złodzieje musieli wiedzieć, że mieszka samotnie i nie ma dzieci.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij