o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Biskup kielecki zareagował na sprawę księdza z filmu Sekielskiego

92
Podziel się

Biskup kielecki zgłosił sprawę emerytowanego proboszcza z Topoli Jana A. Stolicy Apostolskiej. Dokument Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu”, w którym ujawniono, że ksiądz molestował dzieci, jest też analizowany przez policję i prokuraturę.

"Tylko nie mów nikomu"
"Tylko nie mów nikomu" (Youtube.com, Sekielski (screen))
bErttwqJ

Kuria kielecka odniosła się do sprawy opisanej w filmie Tomasza Sekielskiego. Ks. Mirosław Cisowski, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach, wyjaśnił, że o sprawie dowiedziano się dopiero w styczniu tego roku, gdy był nagrywany dokument "Tylko nie mów nikomu". Biskup kielecki od razu wszczął postępowanie w sprawie emerytowanego księdza - zapewnia rzecznik.

Ubolewamy, że takie przypadki mają lub miały miejsce w naszej diecezji. Biskup zgłosił sprawę Stolicy Apostolskiej - powiedział ks. Mirosław Cisowski w rozmowie z serwisem echodnia.eu.

Ksiądz Jan A. dotychczas mieszkał w Domu Księży Emerytów w Kielcach. Jak podaje echodnia, gdy sprawa wyszła na jaw, przeniósł się gdzieś indziej. Biskup polecił, by na czas postępowania, nie sprawował czynności duszpasterskich.

bErttwqL

Czekamy na decyzję. Biskup wszczął postępowanie w sprawie domniemanych nadużyć, bo oczywiście mamy domniemanie niewinności ale wszyscy widzieliśmy na filmie, że ksiądz Jan do wszystkiego się przyznał więc nie ma tu żadnych wątpliwości - wyjaśnia ks. Cisowski.

Przestępstwa seksualne ks. Jana A. zostały ujawnione w dokumencie "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego. Jedna z jego ofiar, Anna Misiewicz, wyznała, że gdy miała 7-8 lat była przez niego molestowana. Podczas rozmowy z nią, ksiądz przeprosił i przyznał się do molestowania. Jednocześnie wyznał, że skrzywdził więcej dzieci. Zostało to nagrane przez kamerę.

Policja analizuje materiał filmowy. Po jego przeanalizowaniu, wraz z prokuraturą podejmiemy decyzję o dalszych działaniach - powiedział oficer dyżurny policji świętokrzyskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErttwqR
Zobacz także: Zobacz także: Arcybiskup Wojciech Polak obejrzał film o pedofilii. "Przepraszam"
bErttwrm
KOMENTARZE
(92)
ja
2 lata temu
żałuje bardzo, nawrócił się, odprawiał msze za swoje ofiary bo nie wiedział jak naprawić zło które wyrządził....jest człowiekiem który wyrządził straszną krzywdę a teraz żałuje. Ze względu na jego wiarę, przeżywa wielki strach przed tym co go czeka po śmierci. To wszystko było w filmie o tym media nie piszą. Którego człowieka można skazać tego którym był czy tego którym jest
R
2 lata temu
Znowu ukrywaja, znowu przenoszą...
KK to już par...
2 lata temu
To wielkie zaskoczenie kurii. Księża liniowi już tacy są: biedny biskup się niczego nie spodziewa a księżą lgną, szukają , gubią siebie i drugiego człowieka :)))))
bErttwrn
rty
2 lata temu
Na co oni czekają? Przecież dowody są , ona sam powiedział że to robił. Powinni najpierw po niego pojechać, potem analizować.
ghg
2 lata temu
tylko dlaczego nie chca przyznac ze jak modla sie do obrazkow i figurek i handluja w swiatyni to nie sa slugami jezusa tylko zwykla sekta?
lomzanka
2 lata temu
Przeswietlic seminaria duchowne,a w szczegolnie seminarium w Łomży,spadek po biskupie Petzcu.Tu sie dzieje,te seminarium to gniazdo zmij.
Lolo
2 lata temu
Prawda 100%
Tix
2 lata temu
Dlaczego takie sprawy najpierw muszą być zgłaszane do kurii? Prokurator powienien wchodzić, a co to ksiądz to może łamacv parwo?
Zjzu
2 lata temu
Myślę że powinni normalnie pracować po 8 h dziennie A tak to są wypoczęci wybyczeni i szukają kogo omotać. Do roboty nieroby
Zaba
2 lata temu
Ten polak sam wygląda jak pedofil
Jay J
2 lata temu
Dopóki biskupi i arcybiskupi którzy tuszowali pedofilię nie podadzą się do dymisji przeprosiny kościoła to tylko puste słowa bez żadnego znaczenia.
Eva Natasz
2 lata temu
Polska to państwo bezprawia. Przyznał się powinni go od razu aresztować i posadzić do końca życia!
takietam
2 lata temu
Mnie zastanawia czemu tylko jest pokazywana jedna grupa zawodowa jeżeli chodzi o pedofilię? Teatry kolejna wylegania pedofilów i jakoś cisza? Była sprawa Polańskiego pedofila to jakoś nawet i obrońców się mnóstwo znalazło? Polański został bezkarny to dlaczego księża mieli być karani przecież robili to samo? Może zastosować kare taką samą jak w przypadku Polańskiego. Pisze prześmiewczo, bo z tych komentarzy na wp są równi i równiejsi.
bErttwrf
Ksiądz Piskup...
2 lata temu
Przerzucić go na inną parafię i po krzyku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić