Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Biskup Kostaryki śpi w błocie. Poruszające zdjęcie

509
Podziel się

Zdjęcia duchownego z Kostaryki udostępnił polski franciszkanin, a internauci są przekonani, że fotografie nie spodobałyby się rodzimym hierarchom.

Biskup Kostaryki śpi w błocie. Poruszające zdjęcie
(Facebook.com, Monseñor Javier Román Arias)
bELhomGJ

Mało kto rozpoznałby w nim dostojnika kościelnego. Na facebookowym profilu kostarykańskiej diecezji Limón opublikowano zdjęcie biskupa Javiera Romána Ariasa odpoczywającego na leśnej drodze. Zmęczony duchowny leży wprost na ziemi, nie ma na sobie koloratki ani żadnego symbolu swojej wysokiej pozycji w kościelnej hierarchii.

Post biskupa polubiło prawie tysiąc osób. O co chodzi? Zdjęcie hierarchy jest częścią jego relacji z odwiedzin u wiernych z najdalszych zakątków diecezji Limón. Wielu z nich to rdzenna ludność mieszkająca w wioskach ukrytych w kostarykańskiej dżungli. Nie się dotrzeć do nich inaczej niż piechotą, a marsz z jednej wioski do drugiej zajmuje często 8-10 godzin.

bELhomGL

O godz. 6.00, rozpoczęliśmy wędrówkę do mieszkańców Bley Norte, do których dotarliśmy po 10 godzinach. Naliczyłem 6 upadków, forma wyraźnie spadła - relacjonował biskup.

Razem z pomocnikami przyniósł im paczki z jedzeniem. Biskup na Facebooku opowiedział o wyczerpującej trzydniowej wyprawie, w którą udał się wraz z kilkoma pomocnikami. Odwiedził w ten sposób kilkanaście wiosek, których mieszkańcom przekazał torby z żywnością zebraną przez parafian. W każdym miejscu przygotowano posiłki dla wiernych, a biskup odprawiał mszę i na prośbę wiernych chrzcił ich dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy dali nam jedzenie dla naszych rdzennych braci. Niech was Bóg błogosławi za pomoc - napisał biskup.

bELhomGR

Polscy katolicy są zachwyceni postawą biskupa. Franciszkanin Kasper Mariusz Kaproń na swoim profilu opisał duszpasterską działalność Javiera Romána Ariasa. Wśród komentarzy wyrażających podziw dla kostarykańskiego duchownego znalazło się też kilka złośliwości pod adresem polskich hierarchów. W opinii komentujących większość polskich biskupów nie zdobyłoby się na podobne poświęcenie dla wiernych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Skarpety od proboszcza. Ksiądz dzierga na drutach, by wyremontować kościół
bELhomHm
KOMENTARZE
(509)
kapek
2 lata temu
nasze opasle swinioki to mu do piet pedofilr nie dorastają
Zbyszek
2 lata temu
Dzicy, to u nich normalne. A przecież nie ma bardziej utwierdzajacego w wierze widoku niż tłum mężczyzn w śmiesznych, burdelowo purpurowych strojach szarpiacych kasę od Polski. Jest to zresztą widok miły Panu.
740709
2 lata temu
są,, jak groby pobielane z zewnątrz a w środku zgnilizna"
bELhomHn
Felix
2 lata temu
Większości polskich hierarchów słowo "poświęcenie" kojarzy się przede wszystkim ze święconką, a księżyc jest dla nich okrągłym krakersem na nieboskłonie..
mis
2 lata temu
polski biskup moze spac w blocie ewentualnie pijany
al
2 lata temu
W Polsce biskupi też tarzają się w błocie
juras
2 lata temu
o. mariusz to bardzo chory człowiek.
gość
2 lata temu
u nas też są dobrzy
EMERYT
2 lata temu
Jest prawdziwym duchownym z powołania u nas duchowni tylko biorą a nic nie dają wręcz odpychają.
olek
2 lata temu
AŻ SERCE SIĘ KROI TO JEST PRAWDZIWY DUSZPASTERZ SWOICH OWIECZEK A U NAS TE PEDOFILE I PIJACZYNY NIC INNEGO NIE POTRAFIĄ TYLKO CIĄGLE PIEPRZĄ O NAPAŚCI NA KOŚCIÓŁ I NA KAZANIACH CHRZANIĆ O POLITYCE
ratio
2 lata temu
Zobacz jakie apartamenty mają nasi brzuchacze i ile służby na każde zawołanie. Ale ich czas powoli się kończy. Amen
dana
2 lata temu
Polscy biskupi to jakies swiete krowy,zyja w matryksie z dobrobytu i nie mam po prostu zadnego szasunku dla tej sekty!
eklerek
2 lata temu
Czemu tylko jeden biskup z Limón tak się poświęcił? Reszta wolałaby polecieć awionetką? Chylę czoła przed biskupem. Fakt, niewielu świeckich i duchownych spałaby tak w błocie.
bELhomHf
darek60
2 lata temu
to jest przyklad dla naszych pasibrzuchow w koloratkach i purpurach,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić