REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas05.06.19 (19:56)

Brat posłanki PiS zatrzymany przez niemiecką policję. Był poszukiwany listem gończym

Łukasz B., brat posłanki Prawa i Sprawiedliwości z województwa lubelskiego został zatrzymany przez policję w Niemczech. Oskarża się go o wyłudzenia i fałszowanie dokumentów.
Pradeep Thomas Thundiyil / iStock.com

Mężczyzna uciekał przed organami ścigania. Do zatrzymania Łukasza B. miało dojść już kilka miesięcy temu. Jak jednak donosi Dziennik Wschodni, zdołał on wtedy zbiec policji, po czym wystawiony został za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Złapano go za granicą. Pozostawał on w ukryciu na wolności, aż do teraz, kiedy to złapany został przez niemieckich policjantów. Według nieoficjalnych informacji, podczas zatrzymania miał on prosić o udzieleniu mu azylu. Swoją prośbę argumentował tendencyjnym i stronniczym wyrokom, zapadającym w polskim sądownictwie.

REKLAMA

Postawionych zostało osiem zarzutów. Oskarżenia polegają na dokonywaniu oszustw i fałszowaniu dokumentów. Głównie dotyczyć one mają nieprawdziwych faktur i wyłudzaniu na ich podstawie dużych sum pieniędzy. Łącznie, nielegalnie zgromadzony przez Łukasza B. majątek, miał wynosić minimum kilkaset tysięcy złotych.

Zobacz też: Fałszywy policjant okradał ludzi na Śląsku

Wciąż ustalane są szczegóły. Prokuratura twierdzi, że do gotówkowych malwersacji miało dochodzić między 2013 a 2018 rokiem i działy się one w różnych branżach. Łukaszowi B. grozi teraz nawet do 10 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij