Brexit nie zmieni praw Polaków na Wyspach

37

Szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson zapewnił podczas rozmów w Warszawie, że nawet po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE Polacy będą na Wyspach szanowani.

Brexit nie zmieni praw Polaków na Wyspach
(Getty Images)

Ma obowiązywać zasada wzajemności. Mieszkańcy krajów europejskich będą mieli na Wyspach takie same prawa, jak Brytyjczycy na kontynencie. Podczas spotkania z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim Johnson zapewniał także, że Polacy są uważani za ważny element brytyjskiej kultury - informuje gazeta.pl.

Nasze społeczeństwo jest otwarte, wielokulturowe, szczerze witamy także ludzi stąd, z Warszawy - podkreślił Johnson.

"Nie" dla antypolskiej ksenofobii. Obaj ministrowie deklarowali także kategoryczny brak zgody na wszelkie przejawy dyskryminacji Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Temat był szczególnie ważny dla polityków z powodu śmierci Polaka zabitego w miejscowości Harlow.

Liczymy, że rząd w Wielkiej Brytanii, wszystkie służby odpowiadające za bezpieczeństwo obywateli brytyjskich i europejskich, w tym polskich, będą opiekowały się wszystkimi. Będą zapobiegać różnym wypadkom ksenofobicznym, z którymi ostatnio mieliśmy do czynienia - powiedział Waszczykowski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Autor: Kamil Karnowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić