Brutalnie ranił imigrantów w Niemczech. 70-latek rzucił się z nożem

235

Pochodzący z Rosji napastnik trafił do aresztu. Jedna z jego ofiar jest ciężko ranna.

Brutalnie ranił imigrantów w Niemczech. 70-latek rzucił się z nożem
(iStock.com, Pradeep Thomas Thundiyil)

70-latek usłyszał zarzut usiłowania morderstwa trzech osób. Początkowo mężczyzna, który dźgał nożem imigrantów, został oskarżony o napaść. Zwolniono go do domu. Teraz jednak niemieccy prokuratorzy uznali, że była to próba zabójstwa motywowana politycznie i napastnik trafił do aresztu.

Zaatakował nożem trzech chłopaków w wieku 17, 19 i 25 lat. Rzucił się na nich w sobotę nieopodal kościoła w mieście Heilbronn na zachodzie kraju. Najdotkliwiej został ranny 17-letni Afgańczyk, dwaj pozostali - z Iraku i Syrii - również odnieśli rany, jednak lżejsze.

Mężczyznę zatrzymali przechodnie i wezwali policję. W momencie ataku na uchodźców był pijany - informuje serwis "The New Arab".

Aresztowany powiedział policji, że jest wściekły na politykę azylową Niemiec. Pochodzący z Rosji 70-latek (ma podwójne obywatelstwo) wyznał, że nie może znieść olbrzymiego napływu imigrantów i uchodźców do Niemiec.

Zobacz także: Zobacz także: Kanada otwiera granice imigrantom. Przyjmie milion osób

Pod koniec 2017 roku zaatakowany nożem został burmistrz miasta Altena. Stało się to po deklaracji, że 17-tysięczna miejscowość przyjmie znacznie więcej uchodźców niż wymagały władze centralne.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić