REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska12.08.19 (20:39)

Brutalny chrzest w rosyjskim kościele. Matka dziecka musiała interweniować

Internet obiegło nagranie, na którym widać "sadystyczny" chrzest w rosyjskim kościele. Dziecko zostało ranne, a księdza na rok zawieszono w posłudze kapłańskiej.
twitter.com

Do zdarzenia doszło w prawosławnym kościele w Gatczynie niedaleko Petersburga. Na nagraniu widać jak kapłan gwałtownie zanurza przerażone, płaczące niemowlę w wodzie.

REKLAMA

24-letnia Anastazja Alekseewa próbowała zabrać swojego syna duchownemu, ale ten nie chciał go oddać. Media poinformowały, że niemowlę zostało podrapane i miało liczne siniaki.

Zrobił wszystko, aby skrzywdzić dziecko. Widział, że jest duży, że nie można go zanurzyć w tak małą chrzcielnicę. Syn teraz wszystkiego się boi. Żyje w panice i histerii - powiedziała Anastazja Alekseewa.

Zgodnie z zasadami prawosławia podczas chrztu dziecko należy trzykrotnie zanurzyć w wodzie. Władze kościelne przyznały jednak, że zachowanie 55-letniego księdza Fotija Neczeporenki było brutalne i na rok zawiesiły go w posłudze kapłańskiej. Duchowny bronił się, twierdząc, że od 26 lat chrzci dzieci w taki sposób i obwiniał o sytuację matkę dziecka, która "najwidoczniej nie była gotowa na sakrament".

Zobacz także: To była rewolucja. Dzięki odkryciu wszystko się zmieniło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij