Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Bułgaria. Rosyjscy dyplomaci wydaleni za szpiegostwo

518 reakcji
361
44
113
Podziel się

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Bułgarii uznało dwóch dyplomatów Federacji Rosyjskiej za osoby niepożądane. Wyznaczono już terminy opuszczenia przez nich kraju. Czy dojdzie do międzynarodowego skandalu? Padły oskarżnia o szpiegostwo.

Bułgaria. Rosyjscy dyplomaci wydaleni za szpiegostwo
(Facebook.com, Посольство России в Болгарии)

Anatolij Makarow, rosyjski ambasador w Bułgarii, otrzymał już od władz stosowną notatkę. Jak informuje "UAWire", podejrzenia dotyczą jednego z dyplomatów z ambasady oraz pracownika misji handlowej.

Spotkanie z ambasadorem odbyło się w piątek 24 stycznia w siedzibie MSZ. Mieli nielegalnie zbierać informacje, które są objęte tajemnicą państwową. Przedstawiciele bułgarskiego rządu zarządzali żeby posądzeni o szpiegostwo Rosjanie opuścili ich kraj w ciągu 48 godzin.

Makarow, w imieniu Federacji Rosyjskiej, zastrzegł sobie prawo do odwetu. Jego wątpliwości budzi także fakt, że władze Bułgarii zdecydowały się na podanie wiadomości o oskarżeniach do wiadomości publicznej. Wydał nawet specjalne oświadczenie na oficjalnej stronie ambasady na Facebooku, w którym wyraził żal, że w pierwszej kolejności o wszystkim dowiedzieli się przedstawiciele mediów, a nie zainteresowanych stron.

Strona rosyjska zastrzega sobie prawo do odwetu. Jednocześnie rozważamy decyzję władz bułgarskich o rozpowszechnieniu tych informacji w przestrzeni publicznej, dopóki ambasada nie zostanie oficjalnie powiadomiona w sposób niezgodny z tradycyjnie konstruktywnym duchem relacji między naszymi państwami – "UWAire" cytuje treść oświadczenia ambasadora.

To nie pierwszy raz, kiedy rząd Bułgarii oskarża rosyjskich dyplomatów o szpiegostwo. Podobna sytuacja miała już miejsce w październiku 2019 roku po oficjalnym śledztwie prokuratorskim. Ambasador Federacji Rosyjskiej został wówczas wezwany do MSZ w celu złożenia wyjaśnień, a jeden z dyplomatów – zmuszony do opuszczenia państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

113
361
44
KOMENTARZE
(113)
Leosia
2 miesiące temu
Musialo być grubo, skoro Bulgaria zdecydowala sié na taki krok
Donald
2 miesiące temu
Prawidłowo!!!! Wszędzie trzeba to zrobić!!!!!!
asa
2 miesiące temu
gonić to ruskie tałatajstwo !
kib14
2 miesiące temu
Bułgaria za socjalizmu była najbardziej sowiecka!Obecnie Bułgaria jest najbardziej amerykańska ,nawet bije Polskę pod tym względem.Oni t.zn. Bułgarzy przypominają mi p. Gowina,który był dobry za PO i teraz jest równie dobry za PiS-u.Nie mam pretensji...geny!
asa
2 miesiące temu
jaki skandal ? gnać te ruskie ku wy !
Najnowsze komentarze (113)
Ryszard
2 miesiące temu
Jeśli masz kontakty w Rosji lub Europie to proponuje udział w legalnym biznesie konopnym https://kannaway.com/index.html kontakt mail:generalny@o2.pl
Mmmmm
2 miesiące temu
Lubisz młode, pachnące 18-letnie brzoskwinki, a może dojrzałe MILF? Poznaj kobietę swoich marzeń na www.panie.online
jak to ruskie
2 miesiące temu
wszedzie klamia morduja i oszukuja
sami
2 miesiące temu
gnać sowietów!!!!!
młody
2 miesiące temu
HAHA szpiegostwo...co można wyszpiegować jak wszystko jest podane jak na talerzu...Bawią się chłopcy..
Piotr
2 miesiące temu
Jak chcesz aby twój znajomy Rosjanin umarł ze strachu, to powiedz mu że przyszło dwóch panów z wydziału kultury Ambasady Rosji i pytali o niego.Dyplomaci!
Wiktor 52
2 miesiące temu
A czego można oczekiwać od ruskich skoro oni od czasów rewolucji październikowej marzą o tym żeby ich ideały i wladza ogarnęła cały świat. Dążenia imperialne Rosji to zagrozenie dla cywilizacji całego świata.
Zagłoba
2 miesiące temu
TEN SAM BUŁGARZY MAJA PROBLEM Z TOWARZYSZAMI CO I MY=TO SA POCZATKI DAZENIA DO WIELKOMOCARSTWOŚCI PUTINA ALE ZA TO CO ZROBIŁ Z BIAŁOSUSIA WSZYSCY DAWNI PRZYJACIELE GONIA GO JAK KROWE W SZKODZIE=
Torunczyk
2 miesiące temu
wydaleni za szpiegostwo ? a co mozna szpiegowac w kraju zacofanym jak bulgaria ?? ktory kraj nie ma swoich szpiegow za granica ???
tyu
2 miesiące temu
Jak zwykle ZSRR zastrzega sobie prawo odwetu do ...odwetu ! Tak zaszczekał Pieskow !
wor
2 miesiące temu
Do tego te dziadostwo na ruskich uslugach zyje w Polsce za panstwowe pieniadze .Sluzby i tak maja wszyskie IP ..mysla ze sa niewidzialni..i pisza na roznych forach w Polsce.Ale w pewnym znikaja i nikt nie wie jak i kiedy.
Mirek
2 miesiące temu
Falszywe pastuchy.
lew
2 miesiące temu
bulgarzy zwariowali ta sama religi wstyd
Pan Lech
2 miesiące temu
Gnać to barachło jak najdalej
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić