o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Byk wskoczył na trybuny w Katalonii. Wielu rannych

288
Podziel się

Ludzie uciekali w panice, kiedy byk wskoczył na trybuny w katalońskim mieście Vidreres i taranował wszystko, co spotkał na swojej drodze. Ranił 19 osób, jedna z nich w krytycznym stanie trafiła do szpitala.

Byk wskoczył na trybuny w Katalonii. Wielu rannych
(twitter.com, @Berlustinho)
bEEsmIRN

Poszedł w ślady jednego ze śmiałków. Correbous to wydarzenie organizowane na arenie, w czasie którego kilkunastu śmiałków stara się zbliżyć, a potem uciec szarżującemu na nich bykowi. W katalońskim mieście Vidreres "zabawa" prawie skończyła się tragedią, kiedy zwierzę wskoczyło za jednym z mężczyzn na widownię.

To wyglądało jak zemsta byka. Przerażeni ludzie rzucili się do ucieczki, a wrzaski i piski dodatkowo denerwowały zestresowane zwierzę. Byk rzucał się na wszystkie strony, taranując widzów i desperacko próbując wydostać się z trybun.

Zranił 19 osób. Niektórzy widzowie zasłaniali się barierkami, inni chowali się pod ławkami. Wreszcie bykowi udało się wydostać z areny, na zewnątrz wywołał jeszcze większą panikę. Po kilkunastu minutach zwierzę zostało zastrzelone przez lokalną policję.

bEEsmIRP

Kobieta w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Przeszła operację, oprócz niej jeszcze jedna osoba trafiła do szpitala. Reszta rannych była opatrywana na miejscu. Władze regionu zastanawiają się, czy organizować podobne imprezy w przyszłym roku i czy nie zaostrzyć przepisów - informuje "El Pais".

Walk byków zakazano w Katalonii w 2010 roku. Ta sama ustawa chroni wydarzenia takie jak correbous, uznając je za część lokalnego dziedzictwa kulturowego. W ubiegłym roku w Katalonii odbyło się 457 imprez z udziałem byków. Część z nich to bou embolat, w czasie którego do rogów byka przywiązuje się płonące pochodnie i wypuszcza zwierzę na ulice.

bEEsmIRV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEsmISq
KOMENTARZE
(288)
Achilles
2 lata temu
Pogański kraj pogańskie obyczaje...🧐
Jacek
2 lata temu
Od dzisiaj hiszpan = bydlę !!!
Js
2 lata temu
I bardzo dobrze zrobił :)
bEEsmISr
Gosc
2 lata temu
No właśnie powinni zakazać takich pokazów. Byk dobrze zrobił.
Leosia
2 lata temu
Dziedzictwem kulturowym są dzieła sztuki, a nie sadystyczne „igraszki” ze zwierzętami.. czy publiczne orgie nazywane eufemistycznie „ paradami równości”
Zed
2 lata temu
I bardzo dobrze. Brawo dla byka.
iga
2 lata temu
Hahahah brawo!!!! :D Dzielny byk!!!
romeo3
2 lata temu
Brawo byku :) !!
!!!!!!!!!!!
2 lata temu
Nooooooooooooooooooooooo.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Papież jakiś
2 lata temu
w katolickiej Hiszpanii katolickie zwyczaje...
Emil
2 lata temu
Znacząca większość Hiszpanów to prymitywni ludzie. Mieszkam w Hiszpanii kilka lat i obserwuję pewien paradoks, bo z jednej strony traktują byki w sposób jaki krytykuje cywilizowany świat, a z drugiej strony ci ludzie są całkowicie pozbawieni agresji i nerwów, a kultury jazdy mogliby się od Hiszpanów kierowcy innych państw.
Gość
2 lata temu
Bardzo dobrze jak najwięcej pastuchów na trybunach powinno ginąć zamiast zwierząt na arenie.
cdsv
2 lata temu
No cóż. Sprawiedliwość. Co inne zabić zwierze w rzeźni na mięso, a co inne torturować je na arenie.
bEEsmISj
ola
2 lata temu
Karma
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić