o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Marta Kwiatkowska
|
aktualizacja

Chcą 5 milionów dolarów od sieci McDonald's, bo musieli zapłacić za ser

17
Podziel się

O tym, do czego zdolny jest rozczarowany klient, po raz kolejny dowiaduje się McDonalds. Najpopularniejsza na świecie sieć barów szybkiej obsługi została właśnie pozwana o to, że wprowadza klientów w błąd i każe im płacić za składniki, których w kanapkach być nie powinno. Dwie "poszkodowane" osoby chcą teraz 5 milionów dolarów odszkodowania.

Chcą 5 milionów dolarów od sieci McDonald's, bo musieli zapłacić za ser
(Pixabay.com)
bDYgPwCZ

Aferę z popularnymi kanapkami nagłośnili Cynthia Kissner i Leonard Werner z Florydy. Wielbiciele burgerów z McDonald’s zauważyli, że choć zamawiają kanapki, w których nie ma podwójnej porcji sera, każe im się za nią płacić.

Ich zdaniem sieć wprowadza klientów w błąd. Twierdzą, że McDonald’s oferując różne opcje kanapek, a później wycofując część z menu, nie zaktualizował cennika. Do niedawna za dwie opcje popularnego "Quarter Poundera", w wersji "bez sera", klienci płacili od 30 do 90 centów mniej, niż za te z serem. A dziś muszą płacić tyle samo, mimo, że dwóch plasterków sera standardowo wkładanych do kanapek nie jedzą.

McDonald’s oszukuje klientów i wzbogaca się przez te praktyki, każąc płacić klientom za coś, czego nie serwuje - napisano w pozwie, który opisuje Miami Herald.

bDYgPwDb

*Sieć twierdzi, że roszczenia klientów nie mają żadnego "podłoża prawnego" * A popularny "ćwierćfunciak" zawsze był z serem, choć McDonald’s stara się zaspokoić podniebienia gości, którzy nie przepadają za cheddarem i na specjalne życzenie rzeczywiście nie wkłada go do kanapek. Rzecznik McDonald’s zauważył również, że poszczególni franczyzobiorcy ustalają ceny "w oparciu o swoje rynki".

Z podobnymi pozwami McDonald’s miał już do czynienia. W ostatnich latach amerykańskie media donosiły np. o mężczyźnie, który pozwał sieć, bo do swojej kanapki dostał tylko jedną serwetkę, a gdy poprosił o więcej, obsługa na niego dziwnie spojrzała. Inna kobieta żądała 2 milionów dolarów odszkodowania, bo oblała się i poparzyła kawą podaną jej w okienku do odbioru jedzenia na wynos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Ruchała zajada się fast foodem w centrum Warszawy

bDYgPwDh
bDYgPwDC
KOMENTARZE
(17)
gość
3 lata temu
Pozorna sprzeczność i wykluczające się informacje czy faktyczny powody do roszczeń o cenę/skład produktu dostarczonego/otrzymanego w stosunku do zamówionego.Czytamy uważnie treść tego artykułu Cytując od fragmentu:" Do niedawna.... kanapek nie jedzą." Czyli płacą tyle samo(bo jak rozumieć,że płacą tyle samo?) a dostają ser.Z punktu widzenia opłacalności to mają więcej i płacą tyle samo.Przeszkadza im sama obecność sera. Nie chcą go,chcą płacić tyle samo?Może znajdzie się amator sera.Czy to prawidłowa logika wnioskowania?
AdWroc45
3 lata temu
A na kobiete we Wrocławiu po otwarciu Magnolii wylały się fekalia i co... Zamówiono jej taksówkę i papa.
Babba
3 lata temu
Jest o co walczyć 😂
bDYgPwDD
Endi
3 lata temu
Kaiser i Werner czyli żyd i żyd
pafel70
3 lata temu
mało ... niech zażądają 20 BILIONÓW ... coraz więcej czubów na Świecie
Jak sknery
3 lata temu
To te dziady z pisu musialy byc...zrobia SER+ i po klopocie
han solo
3 lata temu
Ameryka 5 milionów odszkodowania za coś co kosztuje 3 dolce
pulp fiction
3 lata temu
Ćwierćfunciak ;-) Vincent Vega: Wiesz, jak tam mówią na ćwierćfunciaka z serem? Jules Winnfield: Jak to? Nie mówią „ćwierćfunciaka z serem”? Vincent Vega: Mają system metryczny, nie kapują, co to jest ćwierć funta. Jules Winnfield: Więc jak na niego mówią? Vincent Vega: „Royale z serem”. Jules Winnfield: „Royale z serem”? A jak mówią na big maca? Vincent Vega: „Big mac” to „big mac”. Albo: „le big mac”.
aga
3 lata temu
Ludzie naprawdę chyba potrzebują wojny, żeby im się poprzestawiały priorytety w głowie....
Reaper
3 lata temu
Jak się kupuję z podwójnym serem a potem go się wyciąga to nagle dostajesz 5 milionów🙂 sprytne😂
Artur
3 lata temu
Ale ci jankesi to tępy naród
polskezbaw77
3 lata temu
A może pozwać tych który jedzą śmieci z McDonalda? Przez nich trzeba czekać w kolejkach do kardiologów.
Ania
3 lata temu
Jakiś sposób na życie jest to skarżenie dużych koncernów. A nuż się uda, nie pracując zarobić:)
bDYgPwDv
Marta
3 lata temu
Z ta kawa to akurat prawda ! Ja tez dostałam niedomknięta i sie poparzylam
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić