Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

Chcesz być mądrzejszy? Chodź na siłownię

6
Podziel się:

Regularne ćwiczenia z ciężarami nie tylko mogą podnieść poziom inteligencji, ale również zapobiec starczej demencji. Naukowcy znaleźli związek między siłą fizyczną a wielkością mózgu.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Shutterstock.com)

Trening siłowy działa nie tylko na ciało, ale również mózg. Australijscy naukowcy z uniwersytetu w Sydney zauważyli, że badane osoby podnoszące ciężary dwa razy w tygodniu przez pół roku zanotowały wzrost powierzchni niektórych rejonów mózgu. Co ciekawe, trening fizyczny dał znacznie większe efekty niż trening kognitywny, teoretycznie przeznaczony właśnie do trenowania mózgu. Badani ćwiczyli z 80 proc. swojego maksymalnego ciężaru.

Dzięki ciężarom możemy mieć zdrowiej starzejące się społeczeństwo. Przewiduje się, że do 2050 roku aż 135 mln ludzi na całym świecie będzie miało demencję. Obecnie najlepszym sposobem na walkę z tym jest połączenie regularnych ćwiczeń ze zdrową, zbilansowaną dietą i niepaleniem papierosów - informuje "Independent".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Siłownia prawdę o tobie powie - sprawdź, jaki jesteś.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
blackie
6 lat temu
Nie dodali tylko, że mają na myśli ćwiczenia naturalne, bez koksu.
Nowacka
6 lat temu
Jej macica, jej sprawa
LYSY
6 lat temu
CWICZE I CWICE ALE MATMY NIE KUMAM ,MOZE ZLE CWICE
dyrektor z za...
6 lat temu
Potwierdzam jako dyrektor, po pracy za biurkiem i przy komputerze, trzeba iść na siłkę, a tam musi być siła, pompa i nie ma op...!;)
Izka
6 lat temu
W zdrowym ciele zdrowy duch! Warto coś zrobić dla siebie. Właściwy ruch i dieta to podstawa zdrowia. Bilans kaloryczny jest bardzo ważny. W książce Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii jest to ładnie opisane. Jak się chce mieć ładną figurę to trzeba zacząć o siebie dbać nic samo się nie zrobi.
KOP-2
6 lat temu
To całe stado kiboli co szwenda się po stadionach powinny mieć IQ na poziomie wybitnych osobników ludzkiego gatunku IQ 140 minimum :))))))
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić