Chiński sąd nakazał wstrzymanie sprzedaży iPhone'a 6 i 6 Plus

5

Apple ma problem. Sąd w Pekinie ogłosił, że iPhone 6 i 6 Plus naruszają patenty jednego z chińskich producentów. To grozi wstrzymaniem sprzedaży telefonów giganta z Cupertino.

Chiński sąd nakazał wstrzymanie sprzedaży iPhone'a 6 i 6 Plus
(Materiały prasowe)

*Sąd uznał, że telefony Apple są bardzo podobne do modelu Baili 100C. *Dlatego zdecydowano o wycofaniu ich ze sprzedaży. Co ciekawe, nie na terenie całych Chin, ale tylko Pekinu. Jak podaje Bloomberg, wykonanie tej decyzji zostało jednak wstrzymane, ponieważ Apple odwołało się od wyroku.

*Amerykański gigant nie przejmuje się specjalnie postanowieniem sądu. *Według ekspertów wielu zagranicznych producentów spotykało się z podobnymi oskarżeniami. Po apelacji w kilku sądach na ogół udawało się odwołać postanowienie niższej instancji.

*Sprawa Apple jest wyjątkowo ciekawa i pokazuje, jak działają chińskie sądy. *Do tej pory wiele słyszało się o motoryzacyjnych gigantach, którzy walczą z naruszaniem ich patentów przez Chińczyków. Tamtejsze firmy bezczelnie kopiują wygląd aut zagranicznych. Na razie w żadnym z przypadków sąd nie orzekł o winie Chińczyków, nawet mimo podobieństw widocznych już na pierwszy rzut oka.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić