Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Chiny agresywne wobec Kanady. "Nalot" Su-30 na okręt wojenny

173
Podziel się:

Dwa myśliwce Su-30 z Chin przeleciały bardzo blisko okrętu wojennego z Kanady. Do prowokacji doszło na Morzu Wschodniochińskim. Chińczycy piszą ironicznie o "ciepłym powitaniu" jednostki z kraju, z którym mają ostatnio napięte stosunki.

Chiny agresywne wobec Kanady. "Nalot" Su-30 na okręt wojenny
(Getty Images, VCG)

Chińskie samoloty Su-30 leciały ok. 300 metrów nad wodą. Kapitan fregaty HMCS Regina stwierdził, że wprawdzie nie stanowiły one bezpośredniego zagrożenia dla jego jednostki, ale zaznaczył, że tak agresywnego zachowania ze strony chińskich myśliwców marynarka wojenna Kanady jeszcze nie doświadczyła.

Chińczycy uważnie przyglądają się okrętowi z Kanady. Śledzą go od czasu, kiedy opuścił Wietnam. Przepłynął następnie przez Morze Południowochińskie, cieśninę Tajwańską i Morze Wschodniochińskie. Przedstawiciel ministerstwa obrony w Pekinie potwierdził, że Chińczycy "monitorowali cały proces" – informuje CNN.

Drwiny Chińczyków. Państwowa gazeta "Global Times" zamieściła post na swoim koncie na portalu Weibo, w którym w kpiącym tonie odniosła się do incydentu sprzed kilku dni.

Zobacz także: Zobacz też: Droga zawaliła się na budowę. Przerażające nagranie z Chin

Kanadyjski okręt otrzymał ciepłe powitanie od naszej marynarki wojennej i sił powietrznych – czytamy w poście.

Napięte stosunki Chin i Kanady. Relacje pomiędzy tymi krajami ochłodziły się po tym, jak w grudniu 2018 roku aresztowano w Kanadzie Meng Wanzhou, dyrektorkę finansową koncernu Huawei. Meng grozi ekstradycja do USA za łamanie sankcji nałożonych na Iran. Chiny twierdzą, że aresztowanie było motywowane politycznie, i próbują zablokować ekstradycję.

Odpowiedź Chin. Wkrótce po zatrzymaniu Meng w Chinach aresztowano dwóch obywateli Kanady – dyplomatę Michaela Kovriga i biznesmena Michaela Spavora. Zatrzymano ich pod zarzutem kradzieży poufnych danych. Inny Kanadyjczyk, Robert Lloyd Schellenberg, został skazany na śmierć za przemyt narkotyków do Chin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(173)
regan
rok temu
USA ma prawo nakładać sankcje na inne kraje ? a to jakim prawem ? .
ip
3 lata temu
Gdzie Chiny a gdzie Kanada. ?
ip
3 lata temu
Kanadyjski okręt wzorem Schleswig-Holstein składa kurtuazyjne wizyty jak jakiś Latający Holender...daleko od domu.
A
3 lata temu
Władza, bada poziom inteligencji społeczeństwa i jego nastroje- poprzez internet
!,#@$£¥€
3 lata temu
A to morze Chińskie, to chyba bardziej przy Chinach jest niż przy Kanadzie...? Redaktorku popatrz na mapę i nie pisz bzdur za 29 srebrników. Temat Ci podrzucę: amerykańskie okręty wojenne zostały zaatakowane na swoich wodach-Bałtyku, przez agresora Rosyjskiego... A mam też psa- parzystokopytnego i papugę - żyworodną i śmigłowiec na kocioł parowy...
Wielor
3 lata temu
A co robił tam na wodach Chińskich ten pokojowo zapewne nastawiony Okręt , gdyby tak okręt Chiński był u brzegów Kanady to byłaby to prowokacja na skale światowa i prawie atak , ale oni mogą wszak wielki brat ma szerokie skrzydła
Pawel
3 lata temu
Kanada ma smieszna armie! Jak Luksemburg, he, he.ten fircyk premier jest zalosny
Stan
3 lata temu
To sąsiad USA i stosuje takie same pokojowe metody współpracy międzynarodowej
Peng Tyng
3 lata temu
CZEGO SZUKA KANADYJSKI OKRĘT WOJENNY NA MORZU PŁ.CHIŃSKIM + POGUBIŁ SIĘ Z GPSem- I POPŁYNOŁ TAK DALEKO !
weteran
3 lata temu
Jak Chiny mogą prowokować na swoim terytorium a to nie Kanada tam się znalazła prowokacyjnie ?
antyklerykał
3 lata temu
"Manipulacja mediami (ang. media manipulation) – jest pozornie lub rzeczywiście wykorzystywana w środkach masowego przekazu, gdzie są to działania poza świadomością odbiorcy, służące do kształtowania lub przekształcania poglądów i postaw ludzi, lub do tworzenia fałszywego obrazu pewnej rzeczywistości[1][2][3][4][5][6][7]. Manipulacja mediami wykorzystująca stronniczość mediów (ang. media bias) jest stosowana w np. public relations, kampaniach wyborczych, indoktrynacji, propagandzie, marketingu i w reklamie, gdzie stosuje się wiele metod i technik manipulacji. ...……."
ZZZ Z KOŚCIER...
3 lata temu
A może ci kochający "wolność" kanadyjczycy napiszą coś o pani Mery Wagner, jakim to ona jest WIELKIM "zagrożeniem" dla ich wolności (cywilizacji śmierci) hmm ?
jerry
3 lata temu
Chiny to z pewnością nie " kraik" z którym jankesi i ich akolici mogą bezkarnie " figlować" !!!
POLAK!!
3 lata temu
Raczej Kanada prowokowala Chinskie terytorium niz Chiny Kanade !! Niech Czerwoni wymiota CALE STANY BO TYLKO RZYDY MIESZAJA CALY SWIAT DO WOJNY !!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić