REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski04.06.19 (10:14)

Chłopiec musiał się uczyć pod latarnią. Piękny gest biznesmena

12-letni Victor Angulo z Peru uczył się pod latarnią, bo w jego rodzinnym domu nie było prądu. Historia chłopca poruszyła biznesmena z Bahrajnu, który postanowił wybudować mu nowy dom. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
Municipalidad de Distrital de Moche

Angulo był zdeterminowany, żeby się uczyć. Nie zniechęcił go brak elektryczności. W marcu 12-latek wyszedł z domu i zaczął odrabiać zadanie domowe na ulicy, korzystając ze światła latarni. Nagrała go stojąca w pobliżu kamera ochrony, a zdjęcia szybko obiegły sieć i poruszyły ludzi na całym świecie.

Historia chwyta za serce. Wśród tych, na których zrobiła wrażenie, jest Yaqoob Mubarak. Kiedy usłyszał o chłopcu, bahrański biznesmen wsiadł w samolot i poleciał do Moche w Peru, żeby spotkać się z Victorem i jego rodziną. Obiecał, że postawi im dom i przekaże pieniądze na rozpoczęcie biznesu.

REKLAMA

Historia tego chłopca to będzie historia wielkiego sukcesu, zainspiruje dzieci na całym świecie – powiedział Yaqoob Mubarak, cytowany przez Sky News.

Zobacz też: Odrabianie lekcji najlepsze na krześle przy biurku? Ekspert: Nieprawda

Na tym nie koniec. Biznesmen kupił też 15 komputerów, dzięki którym możliwe będzie otwarcie nowej sali komputerowej w szkole, do której uczęszcza 12-latek. Do tego sprezentował wózek inwalidzki niepełnosprawnemu koledze Victora. Władze Moche okazały mu swoją wdzięczność, wręczając klucze do miasta.

Yaqoobie Mubaraku, chcę ci podziękować za wszystko, co robisz dla nas, dla wszystkich dzieci w szkole, a także dla Alvaro, który jest jednym z naszych braci. Pomagasz mu i za to ci bardzo dziękujemy – stwierdził 12-letni Victor.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij