Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Chłopiec musiał się uczyć pod latarnią. Piękny gest biznesmena

0
Podziel się:

12-letni Victor Angulo z Peru uczył się pod latarnią, bo w jego rodzinnym domu nie było prądu. Historia chłopca poruszyła biznesmena z Bahrajnu, który postanowił wybudować mu nowy dom. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Chłopiec musiał się uczyć pod latarnią. Piękny gest biznesmena
(Municipalidad de Distrital de Moche)

Angulo był zdeterminowany, żeby się uczyć. Nie zniechęcił go brak elektryczności. W marcu 12-latek wyszedł z domu i zaczął odrabiać zadanie domowe na ulicy, korzystając ze światła latarni. Nagrała go stojąca w pobliżu kamera ochrony, a zdjęcia szybko obiegły sieć i poruszyły ludzi na całym świecie.

Historia chwyta za serce. Wśród tych, na których zrobiła wrażenie, jest Yaqoob Mubarak. Kiedy usłyszał o chłopcu, bahrański biznesmen wsiadł w samolot i poleciał do Moche w Peru, żeby spotkać się z Victorem i jego rodziną. Obiecał, że postawi im dom i przekaże pieniądze na rozpoczęcie biznesu.

Historia tego chłopca to będzie historia wielkiego sukcesu, zainspiruje dzieci na całym świecie – powiedział Yaqoob Mubarak, cytowany przez Sky News.

Zobacz także: Zobacz też: Odrabianie lekcji najlepsze na krześle przy biurku? Ekspert: Nieprawda

Na tym nie koniec. Biznesmen kupił też 15 komputerów, dzięki którym możliwe będzie otwarcie nowej sali komputerowej w szkole, do której uczęszcza 12-latek. Do tego sprezentował wózek inwalidzki niepełnosprawnemu koledze Victora. Władze Moche okazały mu swoją wdzięczność, wręczając klucze do miasta.

Yaqoobie Mubaraku, chcę ci podziękować za wszystko, co robisz dla nas, dla wszystkich dzieci w szkole, a także dla Alvaro, który jest jednym z naszych braci. Pomagasz mu i za to ci bardzo dziękujemy – stwierdził 12-letni Victor.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić