Wróć na
Seweryn Dracki
|
aktualizacja

Cisza wyborcza łamana w kościołach? Ksiądz błysnął ripostą

370
Podziel się

Czy psalm 33. odśpiewywany w wyborczą niedzielę w kościołach może łamać... ciszę wyborczą? Nad tym zagadnieniem głowili się internauci i niektóre media. Nam najbardziej spodobał się jednak komentarz, którym błysnął na Twitterze jeden z księży.

Cisza wyborcza łamana w kościołach? Ksiądz błysnął ripostą
(123RF)
bCNaiaEl

Słowo Pana jest prawe, a każde Jego dzieło godne zaufania. On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski – to właśnie ten króciutki fragment psalmu wywołał ogromne kontrowersje.

Część internautów podejrzewała w tej sprawie spisek władz kościelnych lub przynajmniej sprzyjanie jednej z partii politycznych. Większość oburzonych nie brała jednak pod uwagę faktu, że obecność psalmu w tym dniu w świątyniach wynika po prostu z kalendarza liturgicznego.

Powodu do szukania sensacji nie widział także przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej zapytany o tę sprawę na konferencji prasowej. – Nie można chyba aż tak rygorystycznie podchodzić do ciszy wyborczej. Ja bym tu zalecał umiar – przekonywał Wojciech Hermeliński.

bCNaiaEn

Nam jednak najbardziej spodobała się celna riposta księdza Przemysława Śliwińskiego, aktywnego na Twitterze rzecznika prasowego Archidiecezji Warszawskiej.

Fani szermierki mogliby ocenić: touché!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCNaiaEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(370)
nick
2 lata temu
gdzie jest policja prawo równe dla wszystkich nie można tego tak zostawić
brawo
2 lata temu
Super powiedziane.Brawo, Boga sławi sie niezależnie od wyborów
Anty-pis
2 lata temu
Średn udana riposta w wykonaniu księdza. Rejestracje pojazdów dokonane zostały PRZED dniem wyborów i ciszą wyborcza a nie w dniu wyborów. To samo tyczy sie plakatów wyborczych - mogą "wisieć" (i wiszą) jeśli powieszone zostały wcześniej. Kiepskie tłumaczenie księdza faktu łamania przez kościół ciszy wyborczej
bCNaiaEP
Głosuję
2 lata temu
Ludzie! Litości. Przecież chyba każdy z was ma rozum skoro umie obsługiwać komputer.
Bezstronny
2 lata temu
Slusznie prosze ksiedza)ale takze auta w gminie Slupca za reklame PSL)))
Najnowsze komentarze (370)
Gość
2 lata temu
Każdy ksiądz powinien wiedzieć, że na jego utrzymanie płacą zarówno wierzący i niewierzący. Państwo , czyli podatnicy wierzący i niewierzący każdego roku płacą na ich utrzymanie 12 mld złotych. Dzięki nim mają mieszkania i prace na miejscu. Księża nie płacą podatków prowadząc działalność gospodarczą. Zbierają kasę na tacę, od których nie płaca podatków. Zarabiają w szkołach, uczelniach, na pogrzebach, ślubach, mogą do woli handlować chłopską ziemią , przebierać się do woli za kogo chcą np.za kapelana wojskowego, policjanta, straży granicznej, więziennej, strażaka itp.. Będąc na etacie np. kapelana wojskowego zarabiają dodatkowo około 8000 - 10000 zł miesięcznie. Otrzymują mieszkania i przywileje, o których można tylko śnić. Ślubują posłuszeństwo obcemu państwu tj. watykanowi , a nie narodowi polskiemu. Nie podlegają polskiemu prawu karnemu. Jednym słowem zalegalizowana watykańska mafia w Polsce.
gość
2 lata temu
Znowu prymitywna agitka leci z ambon? Cóż, prymityw i ciemnota nadal jest dopieszczana. :(
Myślący
2 lata temu
Czasem sie zastanawiam, czy naprawde ten kraj jest aż tak szczesliwy , ze szuka problemów w niedzielnym psalmie?
ms
2 lata temu
Data wyborów ustalowa specjalnie do psalmu
Paul Iszynel
2 lata temu
Nasuwa się pytanie, czy termin wyborów nie został aby wybrany ze względu na kalendarz liturgiczny.
Grzegorz
2 lata temu
Panie Boze zmiluj sie .....
Kolega księdz...
2 lata temu
Ksiądz dla pieniędzy może nawet zamordować
KTC
2 lata temu
Po pierwsze to kolejne wybory ustalone na ten właśnie dzień, gdzie odśpiewany był ten psalm. To nie przypadek, że na ten dzień PIS ustala termin wyborów. I tyle. Tłumaczenie księdza słabe...
bCNaiaEH
Prawy i Spraw...
2 lata temu
Brawo Przemek!!! Ciszę łamią też ci co mają nr PSL
Standard w te...
2 lata temu
Dlatego wlasnie ZIOBRO nie publikuje pedofili ksiezy na listach ...cos za cos
lit
2 lata temu
Kalendarz liturgiczny jest ustalony na całe lata i jest czytany na całym świecie ! Więc tylko można się śmiać z tych którzy dopatrują się "dziury w całym" i nie znają Psalmów napisanych przed narodzeniem Chrystusa!
gregor
2 lata temu
Głupie i tępe tłumaczenie. Samochody zarejestrowane w Poznaniu są przez cały rok, a psalm, może być zaśpiewany kiedy chcą, bo śpiewają go rzadko.Była to ustawka, jak nic. Do tego Prezydent Poznania, to ich zdaniem "zły" człowiek. A oni to tacy "mądrzy" "etyczni" i tym podobne pierdoły, którzy pouczają społeczeństwo jak żyć. To sami by się zaczęli stosować i pomyśleli o tym, że na nich największy obowiązek, jako pseudo "nauczycieli" spoczywał, by nauczyć społeczeństwo przestrzegania ciszy wyborczej. Pokazują tylko jedno, jak mówi stare przysłowie "Co wolno wojewodzie, to nie tobie..... " Taki mają stosunek do wiernych i w ogóle ludzi.I choćby nie wiem co śpiewali, to te wybory są największą porażką PiS. Bo nie dość, że wmawiano już, iż mają po 40 a nawet 50% poparcia, czego nie widać, to w dodatku byli wspierani przez kk w Polsce, na ile się da. I co i marnie poszło.Zresztą kk cały czas trzyma z nimi.
WSI
2 lata temu
Nie chciałbym mieszkać w Siedlcach! Taka prowokacja na tablicach rejestracyjnych???
Cisza wyborcz...
2 lata temu
O, to mieszkańcy Piekar Śląskich też łamią ciszę wyborczą swoimi samochodami!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić