Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

Coraz mniej Polaków wyjeżdża do pracy w Wielkiej Brytanii. Żadna inna nacja nie odnotowała takiego spadku

73

Aż o jedną trzecią zmniejszyła się liczba Polaków przyjeżdżających pracować na Wyspy.

Coraz mniej Polaków wyjeżdża do pracy w Wielkiej Brytanii. Żadna inna nacja nie odnotowała takiego spadku
(Getty Images, Scott Barbour)

Brytyjczycy opublikowali raport odnośnie pracujących obcokrajowców. Wynika z niego, że Polacy coraz mniej chętnie wybierają się do pracy w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku zarejestrowano 62 tys. mieszkańców naszego kraju, którzy legalnie rozpoczęli pracę. To o 34 proc. mniej niż w roku ubiegłym.

*Polacy stanowią drugą pod względem liczebności siłę pracowników, którzy rozpoczynają pracę w Anglii. *Pierwsze miejsce stanowią Rumuni, którzy przybyli na wyspy w liczbie 154 tys. To o 19 proc. mniej niż rok wcześniej. Do Anglii przyjechało także 51 tys. Włochów (-19 proc), 39 tys. Bułgarów (-8 proc.) i 36 tys. Hiszpanów (-25 proc.). Wśród głównych nacji nie zmniejszyła się jedynie liczba przybywających Pakistańczyków. Podobnie jak w poprzednim roku, 12 tys. obywateli tego azjatyckiego kraju rozpoczęło prace w Anglii.

W Wielkiej Brytanii narzekają na najniższy poziom migracji z krajów UE od lat. Szacuje się, że do września ubiegłego roku kraj opuściło 130 tys. obywateli Unii. To najwięcej od 2008 roku – informuje BBC. Również więcej Brytyjczyków opuściło kraj, niż powróciło z emigracji. 125 tys. Anglików wyjechało, a wróciło jedynie 73 tys.

Zobacz także: Zobacz także: Emigracja wciąż rośnie. Ponad 2,5 mln Polaków za granicą

*Wśród czynników wymienia się Brexit. *Statystycy z Anglii zwracają jednak uwagę, że decyzja o migracji jest skomplikowana i powinna być indywidualnie analizowana w każdym przypadku. Ogólna liczba ludności w Wielkiej Brytanii pozostaje jednak na tym samym poziomie. Głównie za sprawą imigrantów z krajów pozaeuropejskich.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić