Michał Nowak
Michał Nowak| 
aktualizacja 

Coraz więcej pijanych nastolatków w Elblągu. Policja apeluje do rodziców

380

14-latka z Elbląga była w stanie skrajnego upojenia alkoholowego. Leżała na trawniku. Tego samego dnia, w podobnym stanie, do szpitala trafił 17-latek. Policja prosi rodziców, by lepiej pilnowali swoich pociech.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Youtube.com)

Dziewczynę znaleziono około godziny 20. Sytuacja miała miejsce w niedzielę, jednak wcześniej policja nie ujawniała sprawy . Pijana 14-latka leżała na trawniku przy ulicy Wapiennej i nie mogła się podnieść o własnych siłach. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło dziewczynę do szpitala.

W tym samym czasie kolejnym nastolatkiem zajmował się inny patrol. Policjanci dostali sygnał od lekarzy z jednego ze szpitali o agresywnym 17-latku. Chłopaka zabrało pogotowie po tym jak biegał po ulicy, aż do utraty przytomności.

W obydwu przypadkach zostali powiadomieni rodzice nieletnich. Teraz kryminalni będą ustalać skąd nastolatkowie mieli alkohol i w jakich okolicznościach go wypili.

Zgodnie z treścią Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, picie alkoholu lub zażywanie narkotyków może świadczyć o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tych przypadkach materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego.

Od początku roku policjanci z Elbląga odnotowali osiem przypadków upojenia alkoholowego przez nieletnich i 3 przypadki odurzenia środkami psychoaktywnymi.
Policjanci przypominają: kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić