o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Czarnobyl. Pożar w Strefie Wykluczenia przybiera na sile

78
Podziel się

Strażacy zmagają się z pożarem w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, który rozpoczął się 4 kwietnia. Państwowa Służba Ratunkowa poinformowała, że pożar wciąż się rozprzestrzenia. Płonie m.in. Czerwony Las, najbardziej skażone promieniotwórczo miejsce w całej Strefie.

Pożary w Czarnobylu przybierają na sile.
Pożary w Czarnobylu przybierają na sile. (East News, STR/AFP/East News)
bDUJAOMR

W gaszeniu pożaru bierze udział 366 strażaków, a także trzy samoloty An-32P i trzy helikoptery, które zrzuciły 370 ton wody. Ogień objął porastające obwód kijowski trawy, trzciny, a także lasy. Linia ognia znajduje się około kilometr na zachód od byłej elektrowni jądrowej i blisko miasta Prypeć.

Pożar w Czarnobylu przybiera na sile. Zrzucono 370 ton wody

Jak podała rosyjska agencja TASS, poziom promieniowania w Kijowie jest "w normie". Państwowa Agencja Atomistyki nie widzi na ten moment zagrożenia dla Polski. Jednocześnie policja zidentyfikowała 27-letniego mężczyznępodejrzanego o podłożenie ognia niedaleko strefy zamkniętej.

Po wybuchu reaktora w jego pobliżu znalazło się bardzo dużo pyłu radioaktywnego, który wciąż może znajdować się w ziemi, a ogień, który spala łąki, może go uwolnić. Jeśli tak by się stało, radioaktywny pył mógłby spaść w miejscach, które są zamieszkane przez ludzi.

bDUJAOMT
Zobacz także: Zobacz także: Mokrzysz. Potężny pożar składowiska

**Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na [ dziejesie.wp.pl ](http://www.dziejesie.wp.pl)**

bDUJAONu
KOMENTARZE
(78)
suweren.
rok temu
najgorszym wirusem na globie jest czlowiek,bo umyslowo nie dorosl do tego co wytworzyl.
Lolo
rok temu
370 ton wody zrzucono? To chyba do tego wiader używają.
gość
rok temu
Jeśli piasek z Sahary do nas dociera, to Czarnobyl jest ZNACZNIE BLIŻEJ! Szykuje się następna KATASTROFA!
bDUJAONv
Don i Widzący
rok temu
Widać, że jesteście urodzeni po 2000 roku. Zero wiedzy - maksymalna pewność siebie. Odłóżcie facebooka, insta itp. i weźcie się za naukę.
Pelpliniak
rok temu
Wszystko w normie? WOLNE Żarty. Rok temu pewna ekipa badała czerwony las. Podnieśli garść liści z ziemi i podpalili. Liczniki oszalały. Promieniowanie jest tak silne jak w dniu wybuchu. Już wtedy ostrzegali, że pożar lasu zakończy się katastrofą. Dzisiaj sprawdzałem kierunek wiatru i NA SZCZĘŚCIE aż do niedzieli 19.04 będzie wiał na wschód lub na północ. Jak las się wypali do niedzieli 19.04 lub go ugaszą to nic nam nie grozi. W innym wypadku 20.04 radioaktywna chmura ruszy w kierunku Polski i Europy zachodniej.
Najnowsze komentarze (78)
Karolina
rok temu
Gdyby zagrozenie wybuchem bylo niemozliwe Gorbaczow nie balby sie powtornego wybuchu. a wiadomo ze sie go obawial wiele lat po katastrofie. to ze magma ostygla nie znaczy ze wzbudzone jadra atomu tych substancji sa bezpieczne. Nie tylko strumien elektronow z agregatu pradowego moze zapoczatkowac reakcje ktos kto tak pisze sam jest niedouczony
Karolina
rok temu
do kogos kto napisal ze wybuch jest niemozliwy: jesli czarnobylit sie rozgrzeje to energia cieplna ktora tez jest energia moze spowodowac ponowne wystapienie niestabilosci neutronow ktore nie sa niczym hamowane moim zdaniem jest to mozliwe
Rossi
rok temu
Teraz promieniowanie ma okolo 2.65 mSv przez pożar ,który unosi radionuklidy. Nie ma jeszcze paniki spokojnie to jest malo. Przy prześwietleniu dostajesz okolo 1000 mSv. Jednach strażacy tam muszą uważać aby tego nie wdychać. Do nas nie dotrze. W normalnych warunkach w Strefie Czarnobylskiej tzw zonie promieniowanie tła jest mniejsze jak w Warszawie. Nie koniecznie jest tak ,że im mniejsze promieniowanie jest lepsze, do pewnych granic dobrze oddziałuje na organizm powodując "samoregeneracje" nici DNA.
Maggie
rok temu
Nieodpowiedzialny 27latek ... co za ludzie żyją na tym świecie 😞.... wiele lat wywiezieniu piroman powinien spędzić
rychu'59
rok temu
"Zrzucono 370 ton wody" Niemożliwe! Toż to prawie 2/3 objętości zwykłego, 25. metrowego basenu.
..........
rok temu
spadek po czerwonych
sdt
rok temu
APOPIS to żydowska organizacja faszystowska robią polakom oświęcim 2
ISLA
rok temu
TU TEŻ NATURA ZAINTERWENIOWAŁA!!?? CIEKAWE CZY BĘDĄ KŁAMAĆ JAK W KWIETNIU 1986 KIEDY REAKTOR W CZARNOBYLU WYBUCHŁ!!!???
bDUJAONn
ecik
rok temu
No to Ukraińca rozpoznamy jak będzie szedł nocą. Będzie świecił.
fgj
rok temu
jadwiga emilewicz-W latach 1998–2002 była radcą prezesa Rady Ministrów w Departamencie Spraw Zagranicznych. Koordynatorka Instytutu Teorii Polityki, członkini Oxford University European Affairs Society. W 1995 podjęła współpracę z Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie. W 2007 i 2008 zasiadała w zarządzie Klubu Jagiellońskiego, potem została członkinią rady stowarzyszenia Klub Jagielloński oraz członkiem honorowym KJ[4]. Należała do Platformy Obywatelskiej[5]. Przystąpiła do powołanej w grudniu 2013 Polski Razem Jarosława Gowina. Została też prezesem związanej z partią Fundacji Lepsza Polska. W 2014 stanęła na czele małopolskich struktur Polski Razem[6]. W tym samym roku kandydowała bez powodzenia z jej listy do Parlamentu Europejskiego (głos na nią zadeklarował wówczas Jan Rokita[7]) oraz z powodzeniem, z listy PiS (w ramach porozumienia wyborczego), do sejmiku małopolskiego. 26 kwietnia 2015 objęła funkcję wiceprezesa Polski Razem[8]. 27 listopada 2015 została powołana na podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju[9]. Po przekształceniu 4 listopada 2017 Polski Razem w Porozumienie, pozostała wiceprezesem tego ugrupowania. 9 stycznia 2018 została powołana na urząd ministra przedsiębiorczości i technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego[10] (stając na czele nowo powołanego resortu). W tym samym miesiącu złożyła mandat radnej sejmiku[11]. W wyborach w 2019 z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskała mandat posłanki IX kadencji, kandydując w okręgu poznańskim i otrzymując 43 958 głosów[12]. 15 listopada 2019 została ministrem rozwoju w drugim gabinecie Mateusza Morawieckiego[13]. 9 kwietnia 2020 objęła dodatkowo urząd wiceprezesa Rady Ministrów[14]. Publikacje
Yyy
rok temu
370 ton wody to raczej niewiele.
Heniek
rok temu
Musimy sie z czyms nauczyc żyć jak Afrykanie z malaria tak my z covidem Albo musimy sie uodpornic na pył radioaktywny ktory sterylizuje wszystko i powietrze z covidem tez Ludzkosc ktora nie umie wykorzystywac energii atomowej do leczenia w onkologii i wirusologii powinna sie skonczyc ...juz dawno temu powinny byc śluzy z radioaktywnymi radonowymi albo maseczki ze srebrem.tzw aktywnym ... Dalej nie ma opracowanej technologii takich rozwiązan
Seba2002r
rok temu
A co to jest i gdzie to jest ten Czarny Byl ?
Piotr
rok temu
Dlaczego Polski rząd nie wysyła ratowników aby pomoc naszym sąsiadom ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić