o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Czaszka z epoki lodowcowej. Sensacyjne odkrycie w Anglii

7
Podziel się

36-latek, który zajmuje się amatorsko poszukiwaniem ciekawych przedmiotów wyrzuconych na brzeg przez fale, dokonał życiowego odkrycia. Na plaży w North Yorkshire znalazł czaszkę morsa sprzed 140 tys. lat.

Czaszka z epoki lodowcowej. Sensacyjne odkrycie w Anglii
(Facebook.com, Dakota Digital)
bDYQsKeZ

To jedna z najstarszych znanych skamieniałości morsa arktycznego. Po wizycie w Rotunda Museum w Scarborough Brett Thomson dowiedział się, że jego znaleziskiem interesują się naukowcy z całego świata - podaje portal yorkshirepost.co.uk.

Placówka postanowiła też zlecić własne poszukiwania na plaży. Pracownicy mieli poinformować odkrywcę, że pozostałych kości zwierzęcia nie udało się znaleźć. Thomson sam udał się na miejsce, gdzie wykopał kolejne elementy szkieletu.

Sama czaszka prehistorycznego morsa jest warta 70 tys. funtów (ok. 340 tys. zł). Za kompletny szkielet zwierzęcia Thomson mógłby dostac nawet więcej. 36-latek nie kryje rozgoryczenia, przyznaje jednak, że najtrudniej jest mu poradzić sobie z faktem, że muzeum nie chce oficjalnie przypisać mu odkrycia. Przedstawiciele placówki utrzymują jednak, że Thomson sam postawił się w roli anomimowego darczyńcy, mimo że proponowali mu status odkrywcy.

bDYQsKfb

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Przypadkowe odkrycie z epoki kamienia. Sensacja na międzynarodową skalę
bDYQsKfC
KOMENTARZE
(7)
ili
3 lata temu
Dał czaszkę - nie zapłacili mu, to jeszcze doniósł im resztę szkieletu, którego ich "specjaliści" nie znaleźli :0 Albo frajer albo fakty poplątane.
short rd
3 lata temu
Akurat dostanie,aż się zdziwi
VASCO
3 lata temu
szkoda że w Polsce nie dostał by nic a nawet mógł by zostać ukarany
bDYQsKfD
H
3 lata temu
Z czaszki nocnik sobie zrobię przyda się takie to logiczne..., zakład,
Koleś
3 lata temu
A co on odkrył , zwykły nygus co nie chce pracować i liczy na łatwy zarobek chodząc brzegiem i zbierajac co woda wyrzuciła na brzeg...
ss
3 lata temu
u nas w Polszy, przyjechałby dyrektor muzeum z niebieskimi uzbrojonymi w pałki oraz kajdanki... 70 to by człek dostał ale batów po plecach.
omena
3 lata temu
to morsa, czy suma w końcu?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić