aktualizacja 

Deszczowy manicure do samodzielnego wykonania w domu

7

Pierwsze krople deszczu, które są zapowiedzią nadejścia groźnej i głośnej burzy, zainspirowały modę. Jak zrobić deszczowy manicure?

Deszczowy manicure do samodzielnego wykonania w domu
(Magazyn Akademia Paznokcia)

Inspiracja naturą. Dzieło natury trafiło do branży kosmetycznej. Pastelowe kolory tęczy połączone z kroplami deszczu są niczym najpiękniejsza prognoza pogody na twoich paznokciach. Efekt wodnych kropli teraz możesz uchwycić na dłużej dzięki trendowi na deszczowy manicure hybrydowy.

Wykonanie jak każde inne. Proces aplikowania deszczowego manicure nie różni się wiele od sposobu nakładania klasycznych hybryd, aż do momentu położenia drugiej warstwy lakieru właściwego (koloru). Wówczas nie nakładamy wierzchniej warstwy topu, tylko matowimy paznokieć. Matowienie płytki wykonujemy blokiem do polerki, przemywając cleanerem, a na samym końcu nakładając matowy top. Efektowi deszczowych paznokci sprzyja matowa płytka paznokcia oraz ciemniejsze i głębsze kolory, przede wszystkim niebieski.

Jak uzyskać efekt bąbli? Przyda ci się dłutko kosmetyczne, wykałaczka albo nawet zwykła szpilka. Za pomocą każdego z tych narzędzi wykonasz preferowane wielkości modnych kropelek deszczu. Po każdej zaaplikowanej kropli należy paznokieć od razu włożyć pod lampę. W innym wypadku krople nakładane w większej ilości rozleją się po płytce paznokcia. Przez to staną się płytkie i większe. W rezultacie zniweczy to zamysł drobnych deszczowych bąbli.

Im dłuższe paznokcie, tym lepsze. Na dłuższej płytce efekt prezentuje się najkorzystniej. Przy krótkich paznokietkach taka forma dekoracji nie jest zalecana, przede wszystkim ze względu na niewielką powierzchnię do aplikacji. Wówczas trudno umieścić wiele kropelek tak, aby wyglądały jak prawdziwe, a ryzyko komicznego wyglądu bąbli 3D rośnie.

Zdobienie w dobrym stylu. Kropli deszczu nie nakładamy na wszystkie paznokcie. Zademonstrowane w ograniczonej ilości podkreślą oryginalność i styl właścicielki, a nie będą ordynarnie się narzucać. Akcentowanie w manicure z reguły zamyka się na jednym lub dwóch paznokciach, aby zachować ciekawą estetykę i dobry styl. Nadto dominujące zdobienie czy jego wymiar 3D na każdym paznokciu niejednokrotnie powodować może zniekształcenie płytki lub też jej nienaturalne pogrubienie. Dekoracje ze względu na swoją intensywność szybko mogą się opatrzyć, znudzić czy wręcz zacząć przeszkadzać.

Zrób to sama. Jest to jeden z łatwiejszych efektów do samodzielnego wykonania w domowych warunkach. Nie wymaga specjalistycznych umiejętności ani artystycznych zdolności. By cieszyć się deszczowym manicure, wystarczą chęci, zaangażowanie i przede wszystkim anielska cierpliwość!

Autor: Natalia Gorzołka

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić