Jan Muller| 
aktualizacja 

Dla mężczyzny samotność to prawdziwa tragedia. Kobieta łatwiej daje sobie radę

22

Kobiety łatwiej radzą sobie z życiem singielki niż panowie z byciem singlem, twierdzi ośrodek badań zachowań konsumenckich.

Dla mężczyzny samotność to prawdziwa tragedia. Kobieta łatwiej daje sobie radę
(iStock.com)

W oczach pań związki to tak duży wydatek emocjonalny, że samotność nie wydaje się im uciążliwa. Dane zebrane przez analityków z firmy Mintel pokazują, że 61 proc. samotnych kobiet jest zadowolona z ich sytuacji. Podobnie myśli 49 proc. mężczyzn.

Z tej samej ankiety wynika, że 75 proc. singielek w ostatnim roku nie szukała aktywnie kogoś bliskiego. W ten sam sposób zachowuje się 65 proc. mężczyzn - zauważa "Daily Telegraph".

Najwięcej "pogodzonych z losem" jest kobiet samotnych w średnim wieku. Szczęście bez drugiej osoby znalazło 32 proc. pań między 45 a 65 rokiem życia. W tej samej grupie wiekowej do szczęśliwego życia przyznaje się 19 proc. samotnych panów. Poproszona o komentarz prof. Emily Grundy z University of Essex te różnice w opiniach tłumaczy większą pracą wkładaną przez kobiety w utrzymanie związku.

Nie brak dowodów, że kobiety poświęcają na sprawy domowe, także w wymiarze emocjonalnym, dużo więcej energii i czasu. Więcej męczą się przy sprzątaniu jak i walce z problemami w związku - tłumaczy ekspertka z dziedziny nauk społecznych.

*Co istotne, z punktu widzenia wyników badań Mintela, podkreśla prof. Grundy, singielkom łatwiej niż singlom przychodzi utrzymywanie kontaktów z innymi ludźmi. *Kobiety łatwiej tworzą alternatywne sieci społeczne, i znajdują powierników wśród przyjaciół. Z kolei mężczyźni w tym celu potrzebują żony i generalnie mają mniej znajomych, zauważa naukowiec.

Zobacz także: Zobacz także: Joanna Majstrak woli być sama niż spotykać się z byle kim

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić