REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Seweryn Dracki10.10.19 (08:49)

Dominika Nawrocka. Uczy kobiety zarabiać. „Jesteśmy leniwe i zbyt empatyczne”

Dominika Nawrocka autorka książki „Kobieta i pieniądze” ostro o kobietach, które nie troszczą się o swoje interesy.
Instagram/Dominika Nawrocka

"Jak nam mąż mówi, kochanie to ty zostań w domu z dziećmi, ja się zajmę pieniędzmi, to nam się wydaje to super opcją, że on o nas zadba, nam się to podoba”. Dominika Nawrocka w programie Rozmowy Błańskiej szczerze opowiada o kobiecych finansach.

"Powtarzam: pieniądze męża to jest tu i teraz. Kobiety muszą obudzić w sobie pierwotny instynkt samozachowawczy” - przyznała, że kobiety często budzą się z letargu zależności i wygody, którą gwarantuję mężowie, gdy ich małżeństwo przechodzi kryzys. Sama zajęła się swoimi finansami, gdy jej małżeństwo zawisło na włosku.

REKLAMA

"Obudziło mnie to bardzo mocno. Co zrobiłam wtedy? Wkurzyłam się, nie na męża, który miał swoje za uszami. Na siebie. Prawie doktorat zrobiony, kariera, stanowiska, a stałam na rozdrożu zagubiona jak mała dziewczynka. To uwłaczało mojej inteligencji. Nie wiedziałam co ja tak naprawdę mam, zawsze byliśmy my, a pieniędzmi zajmował się mój mąż”. – zdradziła.

Zobacz też: Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce. Podwójne oszczędności już na starcie

Dominika Nawrocka opowiada, że dzięki doświadczeniu kryzysu zaczęła doradzać kobietom i zajęła się odczarowywaniem wizerunku pieniądza w oczach kobiet.

"W moim domu o pieniądzach się nie mówiło, albo mówiło się źle. Na przykład: pokaż lekarzu, co masz w garażu. To było obraźliwe. Jeśli miałeś pieniądze, to znaczyło, że jesteś złodziejem. To jest chore myślenie”.

Dominika Nawrocka zdradziła też, jak uczy przedsiębiorczości swoje dzieci. "Moje 12- letnie dziecko jest współwłaścicielem garażu, który kupiliśmy pod wynajem. Zarabia tygodniowo... 61 groszy”.

Przedstawiła także sposób na ratowanie domowych budżetów. Jej zdaniem kluczem do sukcesu jest podział pieniędzy.

Całą rozmowę możecie obejrzeć w materiale poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij