Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Drużyny NBA rezygnują z kobiecych zespołów tanecznych. "To seksistowskie"

44
Podziel się:

Kolejne drużyny NBA rezygnują z umów z żeńskimi zespołami tanecznymi na rzecz grup koedukacyjnych. To trend, który według niektórych cheerleaderek jest seksistowski.

Drużyny NBA rezygnują z kobiecych zespołów tanecznych. "To seksistowskie"
(Getty Images, ethan miller)

W ciągu ostatnich 14 miesięcy 8 z 30 drużyn NBA zastąpiło swoje żeńskie zespoły taneczne grupami koedukacyjnymi. Tancerki, które przez wielu lat ciężko trenowały, by znaleźć się w zespołach twierdzą, że ta decyzja utrudni kobietom zrobienie kariery. Niektórzy zastanawiają się, czy to efekt wcześniejszych nacisków cheerleaderek na lepsze płace i warunki pracy.

Fala rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Wtedy Toronto Raptors ogłosiło, że do żeńskiej grupy tanecznej dołączą mężczyźni. Miesiąc później San Antonio Spurs zerwał umowę ze wszystkimi cheerleaderkami i zastąpił je „przyjaznym dla rodzin, koedukacyjnym zespołem". W tym roku o rezygnacji z żeńskich zespołów poinformowały również drużyny: Dallas Mavericks, Cleveland Cavaliers, Sacramento Kings, Philadelphia 76ers, Orlando Magic oraz Milwaukee Bucks.

Nasze zespoły stale przyglądają się prezentacji swoich gier, by zapewnić fanom ciekawe i dynamiczne doświadczenie, które odzwierciedla najlepsze wartości ich organizacji oraz NBA. Decyzje niektórych zespołów dotyczące aktualizacji zespołów tanecznych opierały się na osiągnięciu tego celu - powiedział TIME rzecznik NBA Mike Bass.

Zobacz także: Zobacz także: Piotr Renkiel, trener reprezentacji Polski: Zbierają się łzy, gdy mówię o brązie na MŚ. To był cudowny moment

Tancerki czują się bardzo dotknięte zmianami. Mhkeeba Pate napisała list otwarty do zespołów NBA, które w tym roku pozbyły się swoich żeńskich zespołów tanecznych i zasugerowała w nim, że była to odruchowa reakcja na skargi dotyczące nieuczciwego wynagrodzenia. W grudniu media obiegły wypowiedzi cheerleaderek NBA, które narzekały na bardzo niskie płace oraz presję związaną z surowymi wymaganiami dotyczącymi wyglądu.

Kobiety zainwestowały w szeroko zakrojone treningi taneczne w kilku stylach, poświęcając niezliczone godziny, aby zbudować reputację i spuściznę naszych zespołów tanecznych. Jeśli kierownictwo tych drużyn sportowych chciałoby tylko dodać mężczyzn do naszych zespołów, zamiast zmieniać całą naturę i styl tańca, przyjęlibyśmy ten pomysł z otwartymi ramionami. Wyobraźcie sobie: gdyby drużyna piłkarska została zmieniona z 53-osobowego składu na drużynę koedukacyjną z zaledwie 20 miejscami dla mężczyzn, a zasady gry zostały zmienione, ludzie straciliby rozum - tłumaczy cheerleaderka Mhkeeba Pate.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(44)
Ggg
2 lata temu
No to im ktoś zrobił dobrze. W imię feminizmu straciły pracę
Jasny widz
3 lata temu
Panowie !! Ćwiczcie zatem taniec na rurze. To przyszłość!!!
Tom
3 lata temu
Kopanie rowów melioracyjnych zapraszamy - feminstki
załamany
3 lata temu
Jak słyszę słowo seksizm to mi się w jelitach wywraca. Teraz tylko czekać, aż w boksie między rundami wychodzić będą mężczyźni... Dramat, świat się kończy...
Kciuk
3 lata temu
Jak drużyna składa się z pucerów to ma to sens.
Rf
3 lata temu
Coraz weselej..🤡
Olo
3 lata temu
Po cholerę takie zespoły tępych dzid. Niedowartościowane baby.
HGW
3 lata temu
Czy zespoły to homoseksualiści,delikatnie mówiąc?
GórkaCiurka
3 lata temu
No cóż...same chciały !!! Niech żyje feminizm !!!
ja
3 lata temu
ah ye slodkie grubasyyyyyy mniam
kpt Żbik
3 lata temu
jeszcze trochę a zespoły będą musiały mieć połowę grubasów aby nie było dyskryminacji
zeb
3 lata temu
to i drużyny powinny być w takim razie mieszane, najlepiej po połowie a w Niemczech gdzie jest jeszcze 3 płeć po 1/3
oty.
3 lata temu
Kliniczny przykład bezdennej głupoty.
Polak
3 lata temu
Niestety to samo było w F1. No ale kobiety same to robią innym kobietom
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić