Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Drżał ze strachu przed Koreą Północną. Milioner skazany na więzienie

10
Podziel się:

Amerykański sąd skazał Daniela Beckwitta, mieszkańca stanu Maryland, na 9 lat więzienia. Milioner nie zapewnił odpowiednich warunków bezpieczeństwa pracownikowi, którego zatrudnił do budowy bunkra przeciwatomowego. Mężczyzna spłonął w pożarze.

Drżał ze strachu przed Koreą Północną. Milioner skazany na więzienie
(MONTGOMERY COUNTY POLICE)

Giełdowy inwestor otrzymał wieloletni wyrok. Jego sprawa trwa od 2017 roku. Prokuratura oskarżyła go m.in. o morderstwo drugiego stopnia i nieumyślne spowodowanie śmierci 21-letniego Askii Khafry. Teraz, milioner został w końcu skazany. Sąd pozbawił go wolności na okres 9 lat.

Mężczyzna złożył apelację. Adwokaci Beckwitta twierdzą, że wyrok jest niesprawiedliwy i mają do niego zastrzeżenia. Sądzą, że pożar wybuchł przez przypadek, dlatego ich klient nie może być oskarżany o morderstwo. Śmierć pracownika uważają więc za nieszczęśliwy wypadek - donosi CNN.

W dalszym ciągu utrzymujemy, że skazujący naszego klienta werdykt nie jest poparty dowodami. Pożar, który wybuch nie był przestępstwem, a zwykłym wypadkiem. Liczymy na nowy proces – przekonuje obrońca Beckwitta, Robert Bonsib.

Zobacz też: Próby rakietowe Korei Północnej

Robotnik nie miał szans na przeżycie. Pożar wydarzył się w piwnicy domu milionera w mieście Bethesda. Kopiący schron mężczyzna nie zdołał wydostać się z podziemnych tuneli. Ucieczkę utrudniały mu stosy gruzu i śmieci, które walały się po całym terenie posiadłości. Jego zwęglone ciało znalazły służby ratunkowe. Przyczyną pojawienia się ognia mogła być awaria instalacji elektrycznej.

Skazany obawiał się śmierci. Beckwitt był fanem teorii spiskowych. Bunkier miał służyć jako schronienie przed potencjalnymi atakami rakietowymi ze strony Korei Północnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(10)
howk
2 lata temu
No to na 9 lat będzie bezpieczny. A potem dokończy bunkier. Chyba, że w celi mu wyjaśnią, że tuż obok istnieje większe zagrożenie niż jakiś Kim ;-)
wdfg
3 lata temu
Troszkę nadużywają tego swojego pięknego demokratycznego prawa amerykanie, żart a nie wyrok
Zozo
3 lata temu
Ala weź koło i jěb.nìj się w czoło
Mark6
3 lata temu
Jakich teorii spiskowych do cholery? Zagrożenie jest prawdopodobne. Rozsądny facet. Sam bym zainwestował w bunkier gdybym miał dość środków.
BALLERMANN
3 lata temu
JAK MILIONER MOZE SIEDZIEC TO I BIEDAK TUSK TEZ SIEDZIEC MOZE.
NOP
3 lata temu
Dzisiejsza śmierć Szymka to zwykły wypadek poszczepienny?
Ala
3 lata temu
Ten chce schron a jarek chce pomniki i wieżowce. Oboje skończą w więzieniu.
.
3 lata temu
Facet który nie ma co z kasą robić i buduje sobie schron bo sobie coś ubzdural. Słodkiego, miłego życia w kiciu
:)
3 lata temu
Bethesda
henryk
3 lata temu
U nas zawiasy,a jeszcze milioner
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić