Dagmara Smykla| 

Duchowni odprawiają msze całą dobę. Chcą powstrzymać deportację rodziny

218
Podziel się:

Holenderska świątynia stała się azylem dla ormiańskiej rodziny, która miała zostać deportowana. Pastorzy uważają, że spełniają swój chrześcijański obowiązek wobec dzieci, które mieszkają w Holandii od 9 lat.

Duchowni odprawiają msze całą dobę. Chcą powstrzymać deportację rodziny
(Facebook.com)

Duchowni goszczą ich już od miesiąca. Ormiańska rodzina uchodźców schroniła się w protestanckim kościele Bethel w Hadze przed urzędem imigracyjnym. Duchowni chcą zmusić władze do ponownego rozpatrzenia nakazu deportacji przeciwko armeńskim uchodźcom.

Formalnie nie łamią prawa. Przepisy zabraniają policji wchodzenia do miejsc kultu w czasie nabożeństw, dlatego pastorzy z całej Holandii na zmianę odprawiają msze przez całą dobę - informuje stacja Euronews.

Rodzina uciekła do Holandii w 2009 r. Sasunowi Tamramanowi, głowie rodziny, rzekomo grożono śmiercią z powodu jego działalności politycznej. Na początku przyznano im azyl, ale urząd imigracyjny trzykrotnie odwoływał się od decyzji sądu i ostatecznie po 9 latach wydano nakaz deportacji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kościół zaoferował im schronienie po dramatycznej prośbie. Córka Sasuna, 21-letnia studentka uniwersytetu, poprosiła na Twitterze o pomoc w powstrzymaniu deportacji. Przewodniczący rady kościoła ewangelickiego w Holandii podkreśla, ze wspólnota nie miesza się do polityki, tylko przestrzega zasady "otwartości i gościnności kościoła".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Odkryto portret Jezusa sprzed 1,5 tys. lat
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić