Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Dziecko lidera ISIS schwytane. Turcja ogłosiła aresztowanie

15
Podziel się

Dziecko nieżyjącego już lidera ISIS zostało schwytane przez Turcję. O pojmaniu dziecka Abu Bakra al-Baghdadiego poinformował w czwartek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

isis abu bakr al-baghdadi dziecko
isis abu bakr al-baghdadi dziecko (East News, AFP)
bEJVryNx

Dziecko byłego lidera ISIS znajduje się w rękach tureckich władz. Nie wiadomo na razie, co się z nim stanie. Recep Tayyip Erdogan nie podał szczegółów, potwierdził tylko, że dziecko Abu Bakra al-Baghdadiego zostało pojmane.

Badanie DNA potwierdziło [że to dziecko lidera ISIS - przyp. red.]. Wszyscy [członkowie rodziny al-Baghdadiego] pozostają w areszcie w tureckim ośrodku deportacyjnym. Ważkie decyzje w ich sprawie będzie podejmować ministerstwo sprawiedliwości – oświadczył Erdogan, cytowany przez TASS.

Wcześniej zatrzymano innych krewnych al-Baghdadiego. Erdogan informował w tym tygodniu, że aresztowano żonę nieżyjącego lidera ISIS, jego siostrą, a także zięcia.

bEJVryNz

Abu Bakr al-Baghdadi zginął pod koniec października. Lider ISIS zdetonował pas szhida w trakcie operacji sił specjalnych USA w Syrii. ISIS potwierdziło jego śmierć 31 października. Wcześniej o tym, że al-Baghdadi nie żyje, poinformował prezydent USA Donald Trump.

Zobacz także: Zobacz też: Nie żyje szef ISIS. "To większy sukces niż zabicie bin Ladena"
bEJVryNF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJVryOa
KOMENTARZE
(15)
Hello! Panie ...
2 lata temu
Czasy Imperium Osmańskiego się panu pomyliły? Znowu w janczary ludzi bierzecie ? Po wuja zlamanego dziecko , matkę i prababkę w jasyr bierzecie? Dzielny, bardzo dzielny Turek.
tata
2 lata temu
co za straszna czasy
Xxx
2 lata temu
Przys, ły wódz i mściciel..
bEJVryOb
adam
2 lata temu
Czegoś nie rozumiem. Po co oni porwali to dziecko? Co to za średniowieczne zwyczaje? Dlaczego zabijają zięciów, braci i rodzinę. Są wiekszymi mosredrcami od tych terrorystów.
gość
2 lata temu
Nie wzięli go żywcem, tylko czekał w miejscu, gdzie miał zostać odebrany i przerzucony wraz z całą rodzinką do miejsca przebywania tatusia.
gość
2 lata temu
Sojusznicy wywiązują się ze zobowiązań. Wywieźli tatę bandytę, a teraz zebrali jego krewnych i dołączą do niego w miejscu odosobnienia w ramach programu łączenia rodzin.
cadyk
2 lata temu
sądzić tego p. w kalifacie niemiec francji albo w w brukseli, włos ci z głowy brachu nie spadnie ha ha
Fsc
2 lata temu
Co ty bredzisz ?
gosc
2 lata temu
az wszycy dookola zdebieli i oslupieli w tym porazajacym szoku .
B
2 lata temu
Dziecko nie jest winne tego całego zła najpierw poczytajcie a piszcie głupoty w Afryce źli ludzie kradną dzieci i wcielają je do swoich celów opłacani są przez organizacje pozarządowe tak było i będzie
skandall
2 lata temu
Zbrodniarze amerykańscy i tureccy niczym nie różnią się od terrorystów skoro mszczą się na żonach i dzieciach
Bicz Boży
2 lata temu
Zrobić to samo co ze starym. U muzułmanów nie ma dzieci. Nawet pięciolatek was zastrzeli, o ile uniesie broń. Od kołyski są uczeni nienawidzić nie muzułmanów. Oburzonym proponuję pojechać w rejony gdzie rządzą :-) Gwarantuję stuprocentową zmianę zdania.
wania
2 lata temu
A gdzie amerykanie trzymają Husajna i Blilladena.
bEJVryNT
az
2 lata temu
Czy on coś zrobił? Czy tylko jest dzieckiem? To jakaś wendeta?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić