o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Dziecko "oblubienicy ISIS" zmarło. O jego śmierć obwinia się brytyjskie władze

242
Podziel się

Minister spraw wewnętrznych Sajid Javid stoi w obliczu krytyki po tym, jak syn Shamimy Begum zmarł w obozie dla uchodźców w Syrii.

Shamima Begum, oblubienica ISIS
Shamima Begum, oblubienica ISIS (Youtube.com, Sky News)
bECyZKvF

Shamima Begum wyjechała z Londynu i wstąpiła do ISIS w wieku 15 lat. Niedawno zaszła w kolejną ciążę i prosiła brytyjski rząd o możliwość powrotu do kraju. Wcześniej straciła dwoje dzieci, dlatego bała się, że jej syn także umrze.

W czwartek chłopiec o imieniu Jarrah zmarł na zapalenie płuc. Miał mniej niż 3 tygodnie. Korenspondent BBC przekazywał, że warunki w obozie były przerażające. W ciągu 3 miesięcy ponad 100 osób zginęło w drodze lub wkrótce po przybyciu do obozu. Dwie trzecie umierających miało mniej niż 5 lat.

Krótko po narodzinach Jarraha, Shamima powiedziała, że chciałaby, aby jej dziecko było Brytyjczykiem i wychowywało się w Wielkiej Brytanii. Dodała jednak, że nie żałuje swojego wyjazdu do Syrii.

bECyZKvH

Minister spraw wewnętrznych Sajid Javid pozbawił 19-latkę brytyjskiego obywatelstwa. Gdy dziecko zmarło, Partia Pracy zarzuciła, że jego śmierć była wynikiem "nieczułej i nieludzkiej" decyzji.

Po tym, jak Shamima została pozbawiona obywatelstwa, jej rodzina chciała zakwestionować decyzję rządu. Poprosiła ministra spaw wewnętrznych o pomoc w zabraniu dziecka do Wielkiej Brytanii. Ponieważ chłopiec urodził się przed pozbawieniem matki brytyjskiego obywatelstwa, nadal byłby uważany za Brytyjczyka.

To była całkowicie możliwa do uniknięcia śmierć brytyjskiego obywatela. Nie było żadnej pomocy ze strony rządu. Myślę, że to szokujące, jak minister spraw wewnętrznych potraktował tę sytuację - powiedział Dal Babu, przyciel rodziny Shamimy Begum.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECyZKvN
Zobacz także: Zobacz także: 19-letnia Brytyjka, o której mówi cały świat
bECyZKwi
KOMENTARZE
(242)
Adam N 1973
5 miesięcy temu
Śmieszne. Ona oczekuje współczucia, a popiera islamskie zbrodnie. Ten obóz to i tak sanatorium, w porównaniu z tym na co zasługuje. Dla takich jak ona powinno się reaktywować Auschwitz
Piotruś
3 lata temu
Wytłuc do 3 pokolenia to robactwo
maciek
3 lata temu
jednego przyszłego terrorystę mniej
bECyZKwj
ecik
3 lata temu
Pojechała zabijać niewiernych i za Mahometa się mścić. .Anglicy powinni ą przyjąć i przekazać Syrii bo ich mordowała. A oni wiedzieliby jak ją za to wynagrodzić. Wszystkich co tam walczyli z Syrią i innymi a wrócili do europy należy ich wyłapać i przekazać Syryjczykom. To będzie bardziej humanitarne niż przyjmowanie ich z powrotem i dawać nierobą socjal i czas do szkolenia się i przygotowania do ataku na nas. Po to tam pojechali wojować aby wyszkoleni wrócić .i rozpocząć walkę z nami. Jak przepowiedział Nostradamus durne rządy doprowadzą do naszej zguby.
e nde
3 lata temu
Wybrała to teraz niech żyje tam gdzie tak bardzo się jej podobało
...
3 lata temu
Sama sobie winna.
Janek
3 lata temu
Dziecka zawsze szkoda al matki nie. Cwaniara liczyła, że społeczeństwo zachodnie zaopiekuje się nią i jej dzieckiem po to aby mogła potem je atakować. Bezczelna. Dla takich nie ma powrotu do cywilizacji - niech inne jej podobne dwa razy się zastanowią zanim porzucą demokrację i socjal Zachodu
nick
3 lata temu
chciała bardzo rozmnażać się z bojownikami isis to ma co chciała, nie ma powrotu dla zdrajczyni swojego kraju
Igor
3 lata temu
Dziecko nie żyło już na samym początku gdy kobieta starała się o powrót do UK. Widać to na nagraniach gdzie dziecko było chowane pod ubranie i nigdy nie wydali na wizji żadnego dźwięku.
lexi
3 lata temu
Sama wybrała swoje zło,powinna się cieszyć,że nie obcięli głowy,ma to co chciała!!!!i nie narzekać
Ruda
3 lata temu
Bardzo mi żal tego dziecka, niestety zawdzięcza wszystko swojej matce, bo to ona swoimi decyzjami przyczyniła się do jego śmierci a nie inni Brytyjczycy.
radzio
3 lata temu
bardzo dobra decyzja.takich ludzi nie powinno sie wpuszczac do Europy,to kompletna Dzicz!
axe
3 lata temu
jedna jaskółka wiosny nie czyni....
bECyZKwb
Ola
3 lata temu
niech sie modli do Allaha
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić