aktualizacja 

Dzieło Banksy'ego skradzione w Toronto. Złodziej ściągnął je ze ściany na wystawie

40

Złodziej był wyjątkowo bezczelny. Nawet nie starał się ukryć, jak wynosi jedno z dzieł Banksy'ego wystawionych w Kanadzie.

Dzieło Banksy'ego skradzione w Toronto. Złodziej ściągnął je ze ściany na wystawie
(Youtube.com, Toronto Police Service)

Wartość skradzionego printu szacuje się na 35 tysięcy dolarów. To równowartość 126,5 tysiąca złotych. Grafika zatytułowana "Trolley Hunter" zniknęła ze ściany w niedzielę, jednak kradzież została odkryta nieco później, co utrudnia dochodzenie.

Kanadyjska policja ma jednak trop w postaci zapisu wideo. Kamery monitoringu uchwyciły moment wynoszenia dzieła Banksy'ego z wystawy. Złodziej pojawił się bardzo wcześnie rano, kiedy obiekt w Toronto był jeszcze zamknięty. Musiał mieć świadomość, że może zostać nagrany, bo zamaskował się czapką z daszkiem, miał też zasłoniętą twarz.

Śledczy udostępnili nagranie, licząc na odzew świadków. To problematyczne ze względu na bardzo wczesną godzinę kradzieży (5.00 rano). O tej porze raczej niewielu ludzi można spotkać na ulicach, tym bardziej że wystawę zorganizowano w zachodniej części Toronto, w poprzemysłowej hali.

Wystawa dzieł Banksy'ego zgromadziła 80 jego prac. Ocenia się, że wartość wszystkich dzieł pokazywanych w kanadyjskim mieście sięga 30 milionów dolarów.

Zobacz także: Zobacz także: Prześwietlili kamienne płyty. Ukazały się okrutne sceny

Banksy to jeden z najbardziej tajemniczych artystów świata. Strzeże swojej tożsamości jak tylko może. Co jakiś czas daje znać o sobie, tworząc na przykład murale, których zdjęcia wrzuca potem do sieci. Bardzo często odnosi się w swoich pracach do aktualnych kwestii społecznych lub politycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić