Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Mieszkańcy długo cieszyli się muralem Banksy'ego. Aż do czasu remontu

13

Obraz najbardziej znanego artysty ulicznego świata zniknął ze ściany budynku w Calais w ciągu kilku godzin. Na nic zdały się apele przechodniów, by "Tratwy meduzy" Banksy'ego nie zamalowywać.

Mieszkańcy długo cieszyli się muralem Banksy'ego. Aż do czasu remontu
(flickr.com, Peter K. Levy)

Decyzję o zniszczeniu murala podjął właściciel budynku. Stwierdził, że fasada wygląda nieestetycznie i nie zwracając uwagi na to, kim jest autor czarno-białego dzieła, zamówił ekipę remontową, która przemalowała elewację.

Chciałem, by mural przetrwał, ale władze miasta nie chciały pomóc w jego utrzymaniu. Obrazu nie da się też sprzedać, bo musiałbym chyba sprzedać cały budynek. Dlatego podjąłem decyzję, że go zamaluję - skomentował Georges Lagouge.

Właściciel domu zaprasza artystę ponownie. Twierdzi, że nie miał wyjścia i musiał pozbyć się muralu, ale jeśli Banksy chciałby wrócić do Calais i raz jeszcze namalować coś na ścianie domu Georgesa Lagougage, to jest zaproszony - informuje The Local.

Zobacz także: Zobacz manifest Banksy'ego na miejskich murach Betlejem:

Dzieło Banksy'ego powstało w 2015 r. Było jednym z trzech murali w Calais pokazujących problemy imigrantów. Zamalowany obraz to inspiracja na temat pracy Théodora Géricaulta "Tratwa meduzy" z 1819 r.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić