o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
SK
|
aktualizacja

Dzień Bez Samochodu 2019. Sprawdź, gdzie dziś komunikacja za darmo

58
Podziel się

Podobnie jak w minionych latach, tak i w tym roku obchodzony jest Dzień Bez Samochodu. Zobaczcie, w których miastach za darmo można skorzystać z komunikacji miejskiej. Nie wszędzie zasady są te same. W niektórych miastach warto będzie mieć przy sobie dowód rejestracyjny. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Dzień Bez Samochodu 2019. Sprawdź, gdzie dziś komunikacja za darmo
(PAP)
bDAabHcR

Dzień Bez Samochodu 2019 obchodzony jest we wszystkich większych miastach w Polsce m.in. w Warszawie, w Krakowie czy w Białymstoku i przypada na dzień 22 września. Zazwyczaj „święto” to polega na tym, że w jego trakcie można korzystać z komunikacji miejskiej za darmo.

W Dzień Bez Samochodu w Warszawie nie trzeba martwić się biletem. Kasowniki w autobusach, tramwajach i pociągach SKM są bowiem wyłączone, a bramki metra – otwarte. Komunikacja miejska jest bezpłatna zarówno w pierwszej, jak i w drugiej strefie biletowej.

Tegoroczna akcja w Warszawie odbywa się pod hasłem „Samochód wysiada”. W jej ramach możliwe będzie odwiedzenie zajezdni autobusowej przy ul. Ostrobramskiej 88 oraz Zakładu Energetyki Trakcyjnej i Torów Tramwajów Warszawskich przy al. Prymasa Tysiąclecia 102.

bDAabHcT
Zobacz także: Zobacz także: Zbadali najstarsze jezioro w Europie. Niesamowite, co ujawniło dno

Dzień bez Samochodu 2019 obchodzony jest także w Poznaniu. Warunek darmowego przemieszczania się komunikacją jest jednak jeden, w przypadku kontroli okazać należy dowód rejestracyjny.

Dodatkowo Poznań promuje akcję także w inny sposób. Na przystankach komunikacji miejskiej stały hostessy z cukierkami. Można także wycisnąć sok z owoców, pedałując na rowerze. Wszystkie te zabiegi mają na celu zachęcenie mieszkańców do zamiany auta na komunikację miejską.

bDAabHcZ

Już po raz 17. w „święcie” tym bierze udział także Kraków. W niedzielę, 22 września można bezpłatnie podróżować liniami dziennymi i nocnymi komunikacji miejskiej. Kasowniki w autobusach i tramwajach wyłączone zostały na 24 godziny.

Ponadto na ulicach miasta Kraków prowadzona jest akcja „Wystarczy jeden metr”, która ma na celu edukowanie kierowców, jak prawidłowo parkować pojazdy.

W niedzielę Dzień Bez Samochodu obchodzący jest także w Białymstoku. Mieszkańcy tego miasta mogą zostawić swoje samochody na przydomowych parkingach i za darmo przesiąść się w komunikację miejską. Darmowe przejazdy przysługują wszystkim, a nie tylko osobom mającym dowód rejestracyjny. Dodatkowo korzyści odnieśli użytkownicy białostockich rowerów miejskich – za pierwszą godzinę wypożyczenia nie są naliczane opłaty.

Podczas Dnia Bez Samochodu we Wrocławiu wszyscy mogą za darmo skorzystać z przejazdów komunikacją zbiorową. Z ruchu samochodowego został całkowicie wyłączony plac Kościuszki, który stał się przestrzenią dla warsztatów, pokazów, spotkań i spacerów.

bDAabHda

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDAabHdu
KOMENTARZE
(58)
Maniek
rok temu
Zróbmy kiedyś "Dzień ze zdrowym rozsądkiem".
Gość
rok temu
Dzień nez samochodu ..Śmiechu warte! Przecież dzień w dzień tysiące samolotów zostawiają w atmosferze tysiące zużytego ton paliwa!!!
dasasd
rok temu
haha już to widzę, ludzi chcących leżeć na drzwiach z własnej woli
bDAabHdv
Zabawne
rok temu
darmowa komunikacja miejska, w dzień wolny od pracy i z zamkniętymi sklepami. Mozę w takich warunkach da radę :)
gosc
rok temu
a może bez samolotu
Najnowsze komentarze (58)
TezMiPortal
rok temu
Skoro przypadał 22 września-to dlaczego ten news wyświetlacie 5 października????
robertszmyd19...
rok temu
Dlaczego nasze państwo nic nie robi w temacie samochody na gaz lub elektruczne. przecież to droga go czystego pwietrza
Heota
rok temu
Bardzo mocno popieram takie akcje. W taki dzień mogę szybciej dojechać do / z pracy i mam nieco mniejszy problem z parkowaniem.
Hanka
rok temu
Bardzo dobry pomysł.
Dz
rok temu
Darmowa komunikacja od dawna jest w Lubinie i powiecie a także z przyległymi gminami na co dzień .! Dla każdego ! Można !
nina
rok temu
pomysł przedni, szkoda, że nie w Boże Narodzenie. Mam wolny dzień,od pracy, sklepy pozamykane, samochód pod domem i chcę ten dzień spędzić w domu.
tdk
rok temu
ci co mają samochód- za darmo, ci co codziennie szanują zdrowie jeżdżą np rowerem chodzą bo nie mają samochodu- płacą, większej chamskiej decyzji (nawet konstytucja mówi: nie! stygmatyzacji) nie można wymyślić
WŁĄCZYĆ MYŚLE...
rok temu
A ja na przekór wszystkim właśnie dziś będę jeździł do upadłego - bo nienawidzę takich popisówek. Dzień bez papierosa dzień dobroci dla zwierząt dzień kobiet dzień dziecka. Niech zrobią nie jeden dzień ale cały rok. I nie BEZ ... ale Z ... . Najlepiej Z MÓZGIEM.
bDAabHdn
fann
rok temu
Czytam i czytam i Gdańska nie widzę.No tak,przecież w Gdańsku rządzą krypto Niemcy,więc nie ma darmochy
KOD
rok temu
Komunikacja Miejska Powinna Byc ZADARMO Ratowac Klimat bedzie jezdzic mniej samochodow
Fejsdzbuk
rok temu
Dzień bez telefonu
Ewa
rok temu
Okazać dowód rejestracyjny - co za idi0tyzm. A co ma okazać pasażer rzeczonego samochodu, zwłaszcza jeśli jedzie innym autobusem?
Kokos
rok temu
Czas na pasy dla rowerów na poboczach ulic a nie jakieś śmieszne pseudościeżki rowerowe wygryzione z chodnika.
Kokos
rok temu
W związku z "dniem bez samochodu" do centrum miasta nie wpuszczano również skuterów. Chodzi o Lublin. Tylko autobusy i rowery. Oczywiście roweraczki, mimo że Krakowskie Przedmieście puste - pojechały chodnikiem!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić