o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SK
|
aktualizacja

Dzień Bez Samochodu 2019. Sprawdź, gdzie dziś komunikacja za darmo

58
Podziel się

Podobnie jak w minionych latach, tak i w tym roku obchodzony jest Dzień Bez Samochodu. Zobaczcie, w których miastach za darmo można skorzystać z komunikacji miejskiej. Nie wszędzie zasady są te same. W niektórych miastach warto będzie mieć przy sobie dowód rejestracyjny. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Dzień Bez Samochodu 2019. Sprawdź, gdzie dziś komunikacja za darmo
(PAP)
bEDraqfF

Dzień Bez Samochodu 2019 obchodzony jest we wszystkich większych miastach w Polsce m.in. w Warszawie, w Krakowie czy w Białymstoku i przypada na dzień 22 września. Zazwyczaj „święto” to polega na tym, że w jego trakcie można korzystać z komunikacji miejskiej za darmo.

W Dzień Bez Samochodu w Warszawie nie trzeba martwić się biletem. Kasowniki w autobusach, tramwajach i pociągach SKM są bowiem wyłączone, a bramki metra – otwarte. Komunikacja miejska jest bezpłatna zarówno w pierwszej, jak i w drugiej strefie biletowej.

Tegoroczna akcja w Warszawie odbywa się pod hasłem „Samochód wysiada”. W jej ramach możliwe będzie odwiedzenie zajezdni autobusowej przy ul. Ostrobramskiej 88 oraz Zakładu Energetyki Trakcyjnej i Torów Tramwajów Warszawskich przy al. Prymasa Tysiąclecia 102.

bEDraqfH
Zobacz także: Zobacz także: Zbadali najstarsze jezioro w Europie. Niesamowite, co ujawniło dno

Dzień bez Samochodu 2019 obchodzony jest także w Poznaniu. Warunek darmowego przemieszczania się komunikacją jest jednak jeden, w przypadku kontroli okazać należy dowód rejestracyjny.

Dodatkowo Poznań promuje akcję także w inny sposób. Na przystankach komunikacji miejskiej stały hostessy z cukierkami. Można także wycisnąć sok z owoców, pedałując na rowerze. Wszystkie te zabiegi mają na celu zachęcenie mieszkańców do zamiany auta na komunikację miejską.

bEDraqfN

Już po raz 17. w „święcie” tym bierze udział także Kraków. W niedzielę, 22 września można bezpłatnie podróżować liniami dziennymi i nocnymi komunikacji miejskiej. Kasowniki w autobusach i tramwajach wyłączone zostały na 24 godziny.

Ponadto na ulicach miasta Kraków prowadzona jest akcja „Wystarczy jeden metr”, która ma na celu edukowanie kierowców, jak prawidłowo parkować pojazdy.

W niedzielę Dzień Bez Samochodu obchodzący jest także w Białymstoku. Mieszkańcy tego miasta mogą zostawić swoje samochody na przydomowych parkingach i za darmo przesiąść się w komunikację miejską. Darmowe przejazdy przysługują wszystkim, a nie tylko osobom mającym dowód rejestracyjny. Dodatkowo korzyści odnieśli użytkownicy białostockich rowerów miejskich – za pierwszą godzinę wypożyczenia nie są naliczane opłaty.

Podczas Dnia Bez Samochodu we Wrocławiu wszyscy mogą za darmo skorzystać z przejazdów komunikacją zbiorową. Z ruchu samochodowego został całkowicie wyłączony plac Kościuszki, który stał się przestrzenią dla warsztatów, pokazów, spotkań i spacerów.

bEDraqfO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDraqgi
KOMENTARZE
(58)
TezMiPortal
2 lata temu
Skoro przypadał 22 września-to dlaczego ten news wyświetlacie 5 października????
robertszmyd19...
2 lata temu
Dlaczego nasze państwo nic nie robi w temacie samochody na gaz lub elektruczne. przecież to droga go czystego pwietrza
Heota
2 lata temu
Bardzo mocno popieram takie akcje. W taki dzień mogę szybciej dojechać do / z pracy i mam nieco mniejszy problem z parkowaniem.
bEDraqgj
Hanka
2 lata temu
Bardzo dobry pomysł.
Dz
2 lata temu
Darmowa komunikacja od dawna jest w Lubinie i powiecie a także z przyległymi gminami na co dzień .! Dla każdego ! Można !
nina
2 lata temu
pomysł przedni, szkoda, że nie w Boże Narodzenie. Mam wolny dzień,od pracy, sklepy pozamykane, samochód pod domem i chcę ten dzień spędzić w domu.
tdk
2 lata temu
ci co mają samochód- za darmo, ci co codziennie szanują zdrowie jeżdżą np rowerem chodzą bo nie mają samochodu- płacą, większej chamskiej decyzji (nawet konstytucja mówi: nie! stygmatyzacji) nie można wymyślić
WŁĄCZYĆ MYŚLE...
2 lata temu
A ja na przekór wszystkim właśnie dziś będę jeździł do upadłego - bo nienawidzę takich popisówek. Dzień bez papierosa dzień dobroci dla zwierząt dzień kobiet dzień dziecka. Niech zrobią nie jeden dzień ale cały rok. I nie BEZ ... ale Z ... . Najlepiej Z MÓZGIEM.
fann
2 lata temu
Czytam i czytam i Gdańska nie widzę.No tak,przecież w Gdańsku rządzą krypto Niemcy,więc nie ma darmochy
KOD
2 lata temu
Komunikacja Miejska Powinna Byc ZADARMO Ratowac Klimat bedzie jezdzic mniej samochodow
Fejsdzbuk
2 lata temu
Dzień bez telefonu
Ewa
2 lata temu
Okazać dowód rejestracyjny - co za idi0tyzm. A co ma okazać pasażer rzeczonego samochodu, zwłaszcza jeśli jedzie innym autobusem?
Kokos
2 lata temu
Czas na pasy dla rowerów na poboczach ulic a nie jakieś śmieszne pseudościeżki rowerowe wygryzione z chodnika.
bEDraqgb
Kokos
2 lata temu
W związku z "dniem bez samochodu" do centrum miasta nie wpuszczano również skuterów. Chodzi o Lublin. Tylko autobusy i rowery. Oczywiście roweraczki, mimo że Krakowskie Przedmieście puste - pojechały chodnikiem!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić