Natalia Bogucka| 

Egzekucja w Arabii Saudyjskiej. 33-latek stracony

133

W czwartek w stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie odbyła się egzekucja 33-letniego mężczyzny, który dźgnął nożem 3 hiszpańskich tancerzy podczas koncertu na żywo. Organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka przekazały, że w czasie 5-letnich rządów króla Salmana stracono 800 osób.

W ciągu 5 lat rządów króla Salmana przeprowadzono 800 egzekucji.
W ciągu 5 lat rządów króla Salmana przeprowadzono 800 egzekucji. (Getty Images, Mikhail Svetlov)

O egzekucji 33-latka z Jemenu poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych Arabii Saudyjskiej. 11 listopada Imad al-Mansouri wtargnął na scenę w Rijadzie i dźgnął kilku członków grupy teatralnej.

Specjalny sąd, który rozpatruje sprawy dotyczące terroryzmu, uznał, że mężczyzna był powiązany z Al-Kaidą. Organizacja nie potwierdziła doniesień, że była odpowiedzialna za atak.

Arabia Saudyjska. W ciągu 5 lat stracono 800 osób

Organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka przekazały, że stosowanie kary śmierci w Arabii Saudyjskiej podwoiło się od czasu objęcia tronu przez króla Salmana.

Syn króla stara się ocieplić wizerunek władcy, ale liczby mówią same za siebie. Książę koronny Mohammed bin Salman, mówił, że władze planują ograniczyć liczbę egzekucji w królestwie. Jednak w czasie 5-letniego panowania króla Salmana straconych zostało 800 osób. Dla porównania, w latach 2009-2014 rozstrzelano 423 osoby.

Zobacz także: Wspólne ćwiczenia wojskowe. To element większej strategii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić