o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Eksperci alarmują. Koronawirus powróci z większą siłą jeszcze w tym roku

120
Podziel się

Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Eksperci przewidują, że nastanie to już w maju, gdy tylko zrobi się cieplej. Jednak epidemiolodzy ostrzegają, że ostatecznego końca pandemii nie można spodziewać się w tym roku.

Kiedy skończy się epidemia koronawirusa? Naukowcy nie mają dobrych wiadomości
Kiedy skończy się epidemia koronawirusa? Naukowcy nie mają dobrych wiadomości (Getty Images)
bDpjFweZ

Pandemia może potrwać nawet do 2021 roku. Eksperci ostrzegają, że nawet jeśli poradzimy sobie z obecną sytuacją, nie można wykluczyć, że koronawirus nie powróci. Jego "drugie uderzenie" może być jeszcze groźniejsze niż sytuacja, z którą świat zmaga się obecnie.

Takie epidemie często kończą się w maju, ale już jesienią wracają. Wszystko dlatego, że temperatura powietrza jest bardzo istotnym czynnikiem jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa - komentuje amerykański mikrobiolog Charles P. Gerba.

Dopiero skuteczna szczepionka przyniesie prawdziwy koniec pandemii koronawirusa. W wielu krajach przeprowadzane są testy dające nadzieję. Chiny już testują pierwsze leki, twierdząc, że wstępne testy przeprowadzono ze świetnymi efektami.

bDpjFwfb

Na świecie stwierdzono już blisko 300 tys. przypadków zarażenia koronawirusem. Odnotowano ok. 12 tys. zgonów i ponad 90 tys. przypadków wyzdrowienia.

Zobacz także: Pytanie o wybory prezydenckie 2020. Krótka odpowiedź Mateusza Morawieckiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDpjFwfh

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDpjFwfC
KOMENTARZE
(120)
Jeśli tak..
9 miesięcy temu
Jeśli tak, to chcę znać imiona i nazwiska tych "ekspertów".
matrixdzisiaj
9 miesięcy temu
Mam nadzieję że piekło istnieje dla tych którzy zaplanowali zrobić na tym kolosalną kasę.Jest akcja będzie reakcja,za te pseudo szczepionki powinien zapłacić ten kto to z premedytacją wypuścił .
Jjjj
9 miesięcy temu
Jaki sens ma szczepionka jesli ten wirus mutuje!!!!!?
bDpjFwfD
fff
9 miesięcy temu
Jak oni stają się bogatsi i tworzą prywatne armię najemników i ochroniarzy, to społeczeństwu dokręca się śrubę poprzez odpowiednie legislacje, ograniczenia, kary finansowe i komplikowanie codziennych zadań. Jak społeczeństwa mają trendy spadkowe w liczbie urodzeń, obniża się poziom nauczania i degeneruje się młodzież, to najbogatsi poszerzają swoje wpływy, mają coraz więcej dzieci a nawet coraz więcej osób rekrutują w swoje szeregi. Jak społeczeństwom zakłada się karty identyfikacyjne na odciski palców, skany twarzy, siatkówki oka , do tego oceny ” przydatności społecznej”, tak oni będą mieli zawsze pieniądze i wpływy aby omijać zakładane przez siebie ograniczenia na społeczeństwa. Głównym wrogiem jest klasa średnia, jako jedyni stanowią zagrożenie finansowe, mogą zmobilizować i sfinansować działania odwetowe.
jury
9 miesięcy temu
Jak zostanie góra 3 mld. populacji ludzkiej na całym świecie , ustaną wojny , pogoń za $ i koniec epidemii - może nawet nie trzeba będzie granic i wojska
Najnowsze komentarze (120)
BŁAGANIE
9 miesięcy temu
a takuspakajalinapoczatku,ze gorsza grypa a tu nieznane daje sie nam we znaki Boze miej cała ludzkosć w swojej opiece ZROB COS
xxx
9 miesięcy temu
Jeszcze nie poszedl a ci juz straszą że wróci
<:)
9 miesięcy temu
Jacy anonimowi ci naukowcy... Czy to ci sami co odkryli nerw łączący oko z d Pytam bo nie wiem
Tyttt
9 miesięcy temu
Sianie paniki
Ania
9 miesięcy temu
W maju bedzie padal snieg
Mili
9 miesięcy temu
To sam se idź.. Co za nie odpowiedzialność. Właśnie teraz najważniejsza jest walka o stołek. Mam nadzieję że ludzie nie pójdą
beniamin
9 miesięcy temu
Jeśli nie uda się wymordować tylu ludzi ilu chcą to wypuszczą jeszcze raz tylko więcej. Prawdziwi eksperci ci wybrani powinni najlepiej wiedzieć ;)
ekspert
9 miesięcy temu
No jeśli nie uda się zamordować tylu ludzi ilu chcą to wypuszczą następny raz.
bDpjFwfv
Leslaw
9 miesięcy temu
Ma rację jak we Włoszech czy Iranie tam jest ,,cieplutko,,
Leslaw
9 miesięcy temu
Pewnie tak tam gdzie ciepłej we Włoszech czy Iranie jest SUPEROWO...
uuuiui
9 miesięcy temu
Ale szczepionka tylko dla zaczipowanych. Nie wspominali jeszcze o tym?
Mara
9 miesięcy temu
To,co się na naszych oczach dzieje,to nic innego jak wypełniające się przepowiednie na Dni Ostatnie.Przepowiednie nie Saby czy Jackowskiego ale Jezusa w którego podobno cały świat "chrzescijanski" wierzy.Ewangelia Mateusza 24 rozdział,Marka 13, Łukasza 21 Czytajcie i nie pytajcie dlaczego.Pytajcie Waszych pasterzy,dlaczego Wam o tym nie mówią...
Gojek
9 miesięcy temu
Nikt inteligentny nie da sobie wstrzyknac czegoś co niby jest szczepionka. Nie znam nikogo kto był by tak głupi i dał się skusić....
Analityk
9 miesięcy temu
to dopiero poczatek....kazda Dzuma tak sie zaczyna
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić