REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski17.07.19 (17:12)

El Chapo (Joaquin Guzman) skazany w USA. Bez litości dla króla narkotyków

Zapadł surowy wyrok na El Chapo po długim procesie w USA. Handlarz narkotyków na wielką skalę został skazany przez sąd federalny w Nowym Jorku po uznaniu go winnym 10 zarzutów. El Chapo, czyli Joaquin Guzman spędzi resztę życia w więzieniu.
LatinContent / Getty Images

Dożywotnie więzienie dla El Chapo. Dodatkowo sąd w USA dołożył Joaquinowi Guzmanowi jeszcze 30 lat więzienia za nielegalne użycie broni - podaje BBC News. Wyrok zapadł dopiero co w Nowym Jorku.

Meksykanin sądzony w USA był oskarżony o 10 czynów. Wśród zarzutów był handel narkotykami na wielką skalę i pranie brudnych pieniędzy.

REKLAMA

Joaquin Guzman powszechnie znany był jako El Chapo. Zasłynął ucieczką z meksykańskiego więzienia w 2016 roku. Wydostał się na wolność przez tunel. Jednak ostatecznie trafił znowu w ręce policji.

Zobacz także: Nagranie z porwania syna barona narkotykowego El Chapo

Tuż przed ogłoszeniem wyroku El Chapo zabrał głos w sądzie. W sali sądowej na Brooklynie skarżył się, że osadzenie go w USA było niehumanitarne.

To były psychiczne i emocjonalne tortury przez 24 godziny na dobę - mówił Joaquin Guzman.

El Chapo oskarżył też przysięgłych o stronniczość. Boss kartelu narkotykowego mówił wprost, że miał niesprawiedliwy proces. Prokuratura zapewniła, że Guzman odsiedzi wyrok "za tonami stali" w specjalnie strzeżonym więzieniu w Kolorado.

Meksyk dokonał ekstradycji El Chapo do USA w 2017 roku. Amerykanie chcieli go sądzić u siebie, bo kartel, którego był szefem - Sinaloa - był największym dostawcą narkotyków do Stanów Zjednoczonych.

62-letni Joquin Guzman został pogrążony przez wielu świadków. Podczas procesu zeznawali, że El Chapo osobiście torturował wrogów swojego kartelu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij