REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn24.11.17 (15:33)

Eskalacja walk na Ukrainie. Zabito pięciu żołnierzy

Na nowo wybuchają walki zbrojne we wschodniej Ukrainie.
7th Army Training Command / flickr.com

Żołnierze zginęli podczas ośmiogodzinnego starcia pod miejscowością Krymske, niedalekoŁugańska. Według przedstawicieli kwatery głównej ukraińskiej armii, prorosyjscy rebelianci używali moździerzy i karabinów maszynowych - podaje portal BBC. Siły ukraińskie twierdzą, że w starciu zabiły ośmiu buntowników.

Uzbrojeni mężczyźni zaatakowali też w samym Ługańsku. Zakamuflowani napastnicy zablokowali dostęp do niektórych budynków administracyjnych w mieście, po tym jak Ihor Płotnicki, przywódca rebeliantów, zwolnił swojego "ministra spraw wewnętrznych”, Igora Korneta. Uzbrojenie mężczyźni byli zwolennikami wyrzuconego polityka. Pojawiają się niepotwierdzone doniesienia, że napastnicy zlikwidowali samego Płotnickiego.

REKLAMA

Wymianę ognia odnotowano również w pobliżu Morza Azowskiego. Obecnie rebelianci kontrolują spore obszary w okolicach Ługańska i Doniecka, czyli w głównych regionach rosyjskojęzycznych kraju.

Zobacz także: Spór o Ukrainę, Paweł Lisicki nie wytrzymał. "Ale o czym pan mówi!"

ONZ twierdzi, że od czasu wybuchu konfliktu na wschodzie Ukrainy zginęło tam ponad 10 000 ludzi. Konflikt zbrojny rozpoczął się w kwietniu 2014 r., wkrótce po aneksji Krymu przez Rosję. Na skutek walk region opuściło ponad 1,6 miliona ludzi. Zachodnie rządy oskarżają Rosję o pomaganie rebeliantom regularnymi oddziałami i ciężką bronią. Kreml jednak nie przyznaje się do takich działań.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij