Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Eskalacja walk na Ukrainie. Zabito pięciu żołnierzy

313
Podziel się:

Na nowo wybuchają walki zbrojne we wschodniej Ukrainie.

Eskalacja walk na Ukrainie. Zabito pięciu żołnierzy
(flickr.com, 7th Army Training Command)

Żołnierze zginęli podczas ośmiogodzinnego starcia pod miejscowością Krymske, niedalekoŁugańska. Według przedstawicieli kwatery głównej ukraińskiej armii, prorosyjscy rebelianci używali moździerzy i karabinów maszynowych - podaje portal BBC. Siły ukraińskie twierdzą, że w starciu zabiły ośmiu buntowników.

Uzbrojeni mężczyźni zaatakowali też w samym Ługańsku. Zakamuflowani napastnicy zablokowali dostęp do niektórych budynków administracyjnych w mieście, po tym jak Ihor Płotnicki, przywódca rebeliantów, zwolnił swojego "ministra spraw wewnętrznych”, Igora Korneta. Uzbrojenie mężczyźni byli zwolennikami wyrzuconego polityka. Pojawiają się niepotwierdzone doniesienia, że napastnicy zlikwidowali samego Płotnickiego.

Wymianę ognia odnotowano również w pobliżu Morza Azowskiego. Obecnie rebelianci kontrolują spore obszary w okolicach Ługańska i Doniecka, czyli w głównych regionach rosyjskojęzycznych kraju.

Zobacz także: Zobacz także: Spór o Ukrainę, Paweł Lisicki nie wytrzymał. "Ale o czym pan mówi!"

ONZ twierdzi, że od czasu wybuchu konfliktu na wschodzie Ukrainy zginęło tam ponad 10 000 ludzi. Konflikt zbrojny rozpoczął się w kwietniu 2014 r., wkrótce po aneksji Krymu przez Rosję. Na skutek walk region opuściło ponad 1,6 miliona ludzi. Zachodnie rządy oskarżają Rosję o pomaganie rebeliantom regularnymi oddziałami i ciężką bronią. Kreml jednak nie przyznaje się do takich działań.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(313)
popolupo
5 lata temu
wow 8 godzin kanonady i 5 ...zabitych; ta wojna potrwa jakieś 1000 lat :)
kArol
5 lata temu
Jak na wojnie ginie pięciu, do tego chętnych, tragedia :) Jak u nas w mniejszym kraju na drogach ginie 12, niechętnych, norma :)
i tak dalej
5 lata temu
mi upaina zwisa za Wolyn
Jogi
5 lata temu
Jest jak jest ale Lisicki niech zniknie z anteny to tylko prezentacja ograniczeń w wydaniu szowinisty.
permanentny
5 lata temu
Niech nasz rząd nie da się już Niemcom wmanipulować w Ukrainę i pomoc.Niemcy sami niech im pomagają.Polska ma już dosyć własnych konfliktów przez nieudolny MSZ.
z
5 lata temu
co to za panstwo upadlina gdzie to jest
internautka
5 lata temu
ukraince to taki narod zawsze konflikt zaczyna pierwszy a potem mowi o niewinnosci ze to ruskie atakuja z litosci prosza inne panstwa o pomoc i wsparcie to tchorze ukraince to najgorszy falszywy narod zaraz po isis
j 23
5 lata temu
patrzcie państwo do czego to już doszło nawet na wojnie giną ludzie
Leszcz
5 lata temu
Wielkie brawa dla separatystów ,banderowcy kiedyś bendą wykończeni to kara za rzeż jaką urzadzili 120,000 tysiacom Polskich kobiet ,dzieci i starców ,rozumiem tą wojne w ukrainie to wojna na wykończenie ,Putin powinien ją prowadzić 20 lat wybić banderowcow i zhnoić gospodarke
krzysio
5 lata temu
Aż pięciu. Toż to istna bitwa na łuku kurskim. U nas tyle potrafi zginąć w jednym wypadku samochodowym, a tam podczas 8 godzinnego starcia. Chyba razem chleją i w powietrze strzelają, a pięciu zapiło się na śmierć
Bogdan
5 lata temu
W mojej gminie co tydzień ginie 5 osób .......
Nie byli ubez...
5 lata temu
Szepczą, że podobno polskie psy wojny. Zakopią ich gdzieś na polu albo spalą we wraku transportera, a rodzina nigdy dolarów nie zobaczy.
banderosław
5 lata temu
PODSTAWOWA INFORMACJA ŁRL TO NIE JEST TZW UKRAINA A LUGAŃSKA REPUBLIKA LUDOWA
piotr
5 lata temu
Ostatnia próba zmiany ustalonej granicy przez Kijów przed wprowadzeniem wojsk pokojowych ONZ.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić