REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Anna Machnio14.08.19 (16:27)

Facebook przyznał się. Pozwalali podsłuchiwać użytkowników

Facebook przyznał, że jego kontrahenci odsłuchiwali nagrań użytkowników i dokonywali transkrypcji bez ich wiedzy. Proceder może godzić w prywatność osób korzystających z serwisu społecznościowego. Oświadczenie Facebooka nie kończy się na przyznaniu się do podsłuchiwania.
JaysonPhotography / iStock.com

Kontrowersyjne działania Facebooka miały służyć ulepszaniu narzędzi dostępnych dla użytkowników. Kontrahenci firmy mieli sprawdzać, czy sztuczna inteligencja Facebooka poprawnie interpretuje wiadomości.

Sprawa budzi wątpliwości. Chociaż jedyne użyte nagrania zostały pobrane od osób, które zdecydowały się na transkrypcję głosu, użytkownicy nie byli świadomi, w jaki sposób nagrania zostaną wykorzystane. Facebook nie ujawnił, że osoby trzecie będą je odsłuchiwać.

REKLAMA

Zobacz także: Dr Maciej Kawecki: "Facebook wymyka się spod ram prawnych"

Jak podaje Bloomberg, także pracownicy nie mieli świadomości, w jaki sposób nagrania zostały pozyskane. Mówiąc o swoich wątpliwościach, prosili o anonimowość z obawy przed utratą pracy.

Sprawą zainteresowała się Irlandzka Komisja Ochrony Danych, która od dawna nadzoruje działania Facebooka w Europie. Obecnie bada tę działalność pod kątem możliwych naruszeń unijnych przepisów dotyczących prywatności.

Facebook oświadczył już, że w ślad za konkurentami Apple i Gooogle zaprzestaje tego procederu.

Podobnie jak Apple i Google, wstrzymaliśmy ludzką recenzję dźwięku ponad tydzień temu” - powiedział rzecznik serwisu społecznościowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij