Francja. Weszli do obozu imigrantów. Wielka akcja policji

50

We Francji policja przystąpiła do eksmisji ok. 1000 imigrantów. Akcja rozpoczęła się we wtorek przed świtem.

francja uchodźcy
francja uchodźcy (East News, FRANCOIS LO PRESTI)

Przeprowadzono ją w okolicach Dunkierki. To francuskie miasto położone nad Morzem Północnym, blisko granicy z Belgią. We wczesnych godzinach wtorkowych policjanci weszli do sali gimnastycznej i namiotu w Grande-Synthe, aby je zlikwidować i eksmitować żyjących tam uchodźców.

Na terenie obozu mieszkało ponad 1000 osób. Wiele z nich zatrzymało się tam na jakiś czas, mając nadzieję na dostanie się przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii.

Władze tłumaczą powód interwencji. Wyjaśniają, że mają obawy w związku z higieną i bezpieczeństwem mieszkańców obozu. Wśród eksmitowanych znajdują się rodziny z dziećmi. W obozie żyli m.in. Irakijczycy i Kurdowie. Eksmitowani mają trafić do tymczasowych obozów, gdzie będą mieli możliwość ubiegania się o azyl.

Zobacz także: Zobacz też: Nie wpuścili uchodźcy na pokład. Skandal w Ryanair

Zagrożenie nie minie. Francuski sąd zdecydował w tym miesiącu o usunięciu uchodźców, aby zahamować przemoc i handel ludźmi w tym regionie. Istnieją jednak obawy, że eksmisja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a wielu uchodźców i tak podejmie próbę dostania się do Wielkiej Brytanii – donosi Yahoo! News.

Ostrzeżenie premiera Wielkiej Brytanii. Boris Johnson zwrócił się w ubiegłym tygodniu do uchodźców, mówiąc, że każdy, kto podejmie próbę przedostania się na Wyspy, zostanie zawrócony. Uchodźców to nie zniechęciło – tylko w poniedziałek u wybrzeży Kent uratowano 29 osób podróżujących małą łódką. Wszystkie przekazano brytyjskim władzom imigracyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić