Francja. Weszli do obozu imigrantów. Wielka akcja policji

50
Podziel się:

We Francji policja przystąpiła do eksmisji ok. 1000 imigrantów. Akcja rozpoczęła się we wtorek przed świtem.

francja uchodźcy
francja uchodźcy (East News, FRANCOIS LO PRESTI)

Przeprowadzono ją w okolicach Dunkierki. To francuskie miasto położone nad Morzem Północnym, blisko granicy z Belgią. We wczesnych godzinach wtorkowych policjanci weszli do sali gimnastycznej i namiotu w Grande-Synthe, aby je zlikwidować i eksmitować żyjących tam uchodźców.

Na terenie obozu mieszkało ponad 1000 osób. Wiele z nich zatrzymało się tam na jakiś czas, mając nadzieję na dostanie się przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii.

Władze tłumaczą powód interwencji. Wyjaśniają, że mają obawy w związku z higieną i bezpieczeństwem mieszkańców obozu. Wśród eksmitowanych znajdują się rodziny z dziećmi. W obozie żyli m.in. Irakijczycy i Kurdowie. Eksmitowani mają trafić do tymczasowych obozów, gdzie będą mieli możliwość ubiegania się o azyl.

Zobacz także: Zobacz też: Nie wpuścili uchodźcy na pokład. Skandal w Ryanair

Zagrożenie nie minie. Francuski sąd zdecydował w tym miesiącu o usunięciu uchodźców, aby zahamować przemoc i handel ludźmi w tym regionie. Istnieją jednak obawy, że eksmisja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a wielu uchodźców i tak podejmie próbę dostania się do Wielkiej Brytanii – donosi Yahoo! News.

Ostrzeżenie premiera Wielkiej Brytanii. Boris Johnson zwrócił się w ubiegłym tygodniu do uchodźców, mówiąc, że każdy, kto podejmie próbę przedostania się na Wyspy, zostanie zawrócony. Uchodźców to nie zniechęciło – tylko w poniedziałek u wybrzeży Kent uratowano 29 osób podróżujących małą łódką. Wszystkie przekazano brytyjskim władzom imigracyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić