Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Francja. Weszli do obozu imigrantów. Wielka akcja policji

41
Podziel się

We Francji policja przystąpiła do eksmisji ok. 1000 imigrantów. Akcja rozpoczęła się we wtorek przed świtem.

francja uchodźcy
francja uchodźcy (East News, FRANCOIS LO PRESTI)
bEUtGGth

Przeprowadzono ją w okolicach Dunkierki. To francuskie miasto położone nad Morzem Północnym, blisko granicy z Belgią. We wczesnych godzinach wtorkowych policjanci weszli do sali gimnastycznej i namiotu w Grande-Synthe, aby je zlikwidować i eksmitować żyjących tam uchodźców.

Na terenie obozu mieszkało ponad 1000 osób. Wiele z nich zatrzymało się tam na jakiś czas, mając nadzieję na dostanie się przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii.

Władze tłumaczą powód interwencji. Wyjaśniają, że mają obawy w związku z higieną i bezpieczeństwem mieszkańców obozu. Wśród eksmitowanych znajdują się rodziny z dziećmi. W obozie żyli m.in. Irakijczycy i Kurdowie. Eksmitowani mają trafić do tymczasowych obozów, gdzie będą mieli możliwość ubiegania się o azyl.

bEUtGGtj
Zobacz także: Zobacz też: Nie wpuścili uchodźcy na pokład. Skandal w Ryanair

Zagrożenie nie minie. Francuski sąd zdecydował w tym miesiącu o usunięciu uchodźców, aby zahamować przemoc i handel ludźmi w tym regionie. Istnieją jednak obawy, że eksmisja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a wielu uchodźców i tak podejmie próbę dostania się do Wielkiej Brytanii – donosi Yahoo! News.

Ostrzeżenie premiera Wielkiej Brytanii. Boris Johnson zwrócił się w ubiegłym tygodniu do uchodźców, mówiąc, że każdy, kto podejmie próbę przedostania się na Wyspy, zostanie zawrócony. Uchodźców to nie zniechęciło – tylko w poniedziałek u wybrzeży Kent uratowano 29 osób podróżujących małą łódką. Wszystkie przekazano brytyjskim władzom imigracyjnym.

bEUtGGtp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUtGGtK
KOMENTARZE
(41)
Ggggubi
2 lata temu
.może strzelać do baru....ów?
haza
2 lata temu
dlaczego ich nie deportuja tam skad przyjechali?deportowanie to jedyne dobre wyjsce aby imigrantow nie przybywalo
test
2 lata temu
plan merkel sie spelnia
bEUtGGtL
as
2 lata temu
Australia nie ma problemu uchodźców. Wyławia, daje jeść i pić. Wsadza na statek i odwozi do domku. No ale Australia nie ma też Merkel i barci Eskimosów u sterów rządu.
B52
2 lata temu
honor Francji ocalony poprzednio z Dunkierki dali nogę podczas kampanii francuskiej
ciekawy
2 lata temu
przyznali, że handluje się tam ludźmi? czy zagrożona tam jest demokracja?
Juzek
2 lata temu
Zapakować i odesłać ich na koszt nadawcy
islamm-stop
2 lata temu
Powiesić Merkel za zniszczenie Europy !
masha
2 lata temu
A gdyby tak zaprząc ich do roboty? Cokolwiek, ale kazać im pracować, a jak nie, to odesłać tak skąd przybyli? Sami by się wyeksmitowali.
kolo
2 lata temu
Zapakować w samolot i odesłać do domu!
Olo
2 lata temu
Już niedługo przyjdzie czas ze do najeźdźców zaczną w końcu strzelać a lodzie zatapiać . Kraje w których teraz pełno muzułmańskich imigrantów czekają wewnętrzne konflikty
Polska
2 lata temu
Francja to państwo islamskie, na życzenie lewackiej POlityki. Znam naszych rodaków mieszkających tam od ponad 30 lat, przyjeżdżają na całe wakacje do Polski z dziećmi, by oderwać się od codziennego koszmaru. Imigranci kradną, zaczepiają, obrażają i co, i nic, są wypuszczani, bo mała szkodliwość społeczna, lub POprawność POlityczna tak nakazuje. Chory kraj.
Jan Pierre Ma...
2 lata temu
Przecież wszystkich nie wrzucą
bEUtGGtD
Doktor
2 lata temu
Weź proszeczki i to szybko ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić