REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski09.09.19 (10:10)

Francja zamknęła plaże. Nawet spacer grozi śmiercią

Plaże we Francji zostały tego lata zalane przez olbrzymie ilości toksycznych alg. Część plaż została zamknięta. Eksperci ostrzegają, że algi, które wystąpiły we Francji, mogą błyskawicznie zabić.
Mehdi Chebil / East News

Zamknięto sześć plaż w Bretanii. W popularnej wśród turystów miejscowości Saint-Brieuc i okolicach plaże zostały zalane przez kilka ton śmiertelnie niebezpiecznych alg.

Przyczyna jest dobrze znana. Eksperci wyjaśniają, że pojawienie się alg to skutek nadmiernego nawożenia znajdujących się w tym rejonie pól. Problem we Francji istnieje od dekad, ale tego lata był szczególnie duży ze względu na dobrą pogodę.

REKLAMA

Przypływ zielonych alg rozpoczął się bardzo wcześnie. Czerwiec był stosunkowo mokrym miesiącem, co sprawiło, że z terenów rolniczych przypłynęła więcej wody, a z nią więcej zielonych alg – powiedział w rozmowie z France 24 przedstawiciel władz w Saint-Brieuc.

Zobacz też: Oceany zmienią kolor

Od wdychania oparów na plaży zmarły co najmniej 2 osoby. Śmierć poniosło też kilkadziesiąt zwierząt. Algi wytwarzają siarkowodór, który może prowadzić do utraty przytomności i nagłego zatrzymania krążenia.

Na wybrzeżu co roku umiera ok. 20 osób, często zabiera je przypływ. Pytanie brzmi, czy niektóre z tych osób, zanim porwała je woda, nie zasłabły, wdychając toksyczne opary? – zastanawia się dziennikarka Ines Leraud, cytowana przez "Guardiana".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij