Gdańsk. Klienci nie brali paragonów. Wykorzystała to 

Kryminalni z Przymorza zatrzymali sprzedawczynię jednego ze sklepów. Kobieta usłyszała łącznie 22 zarzuty dotyczące oszustw. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia.

Obraz
Źródło zdjęć: © Policja

Straty wyniosło około 1600 zł. Policjanci ustalili, że sprzedawczyni wykorzystywała fakt pozostawiania przez klientów paragonów. Pracowniczka marketu wprowadzała na kasę fiskalną sprzedany towar, a następnie po przekazaniu pieniędzy przez klienta wprowadzała do kasy polecenie usunięcia transakcji. Pieniądze za towar zabierała dla siebie.

Szybkie śledztwo. Policjanci podczas zbierania materiału dowodowego sprawdzili i zabezpieczyli monitoring. Przeprowadzili też wiele rozmów z osobami mogącymi mieć informacje w sprawie.

Znalezienie winnej. Kryminalni w ciągu kilku godzin zebrali dowody pozwalające na zatrzymanie 20-letniej mieszkanki Gdańska, która usłyszała w sumie 22 zarzuty dotyczące oszustw komputerowych. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Rakotwórcze paragony. Nie bierz do ręki, jeśli nie musisz

Wybrane dla Ciebie