Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Genialna przeróbka ośmieszyła rasistowski napis w Londynie

110
Podziel się:

Brytyjczyk przekształcił rasistowskie graffiti, które pojawiło się na ogrodzeniu w jego mieście. Nadał mu pozytywny przekaz, stosując prosty i celny zabieg.

Genialna przeróbka ośmieszyła rasistowski napis w Londynie
(facebook.com/TajAli)

W Walthamstow, dzielnicy Londynu, pojawiło się rasistowskie graffiti. Na jednym z ogrodzeń wandale napisali "Mów po angielsku". To jedno z wielu graffiti z rasistowskim przekazem, które pojawiły się ostatnio w tej okolicy.

*Chris Walker użył Photoshopa, by wprowadzić pewne zmiany. * Do napisu dodał 11 innych języków, które odzwierciedlają ten wielokulturowy Londyn. Znalazł się wśród nich także polski.

Użytkownicy mediów społecznościowych pogratulowali Walkerowi pomysłu. Większość internautów bardziej polubiła rozszerzoną wersję od pierwotnej. Walker dostał jednak mnóstwo próśb o poszerzenie swojego "dzieła" o kolejne języki.

Urodziłem się w Walthamstow i mieszkałem tu z przerwami przez 40 lat. Zawsze żyła tu bardzo wielokulturowa społeczność, a to czyniło ją tak wspaniałą. Widziałem, że zostawili mi trochę przestrzeni wokół ich "kompozycji", więc pomyślałem, że wypełnię puste miejsca - powiedział mieszkaniec Londynu w rozmowie z iNews.

KOMENTARZE
(110)
Uk
3 lata temu
Ta dzielica to dramat , strach tam mieszkac . A co do pomyslu to spoko
ponury jak ja...
3 lata temu
moze to janusze byly
rzepaw1
3 lata temu
Kurła, wszędzie rasisci
Polak
3 lata temu
Mów i pisz po polsku ! ;-)
Natalia
3 lata temu
kolejny bełkot dla naiwnych boguckiej
Xx
3 lata temu
Walthamstow , dla niewiedzacych to jedna z najgorszych dzielnic Londynu z wysoka przestepczoscia zamieszkana w wiekszosci przez immigrantow głównie z Pakistanu którzy kompletnie zniszczyli ta dzielnice.
no jasne
3 lata temu
Chyba uczyłam się angielskiego z książki o podobnym tytule (We speak English?). Czy to też była rasistowska książka????
nina
3 lata temu
gdzie tu rasizm? nikt nie broni mówić w innych językach a chyba warto znać język kraju w którym się żyje...
Migotka
3 lata temu
Od kiedy to rasizm przejawia się językiem?? choćby u nas na kaszubach znaki drogowe są po polsku i kaszubsku hahhaa normalnie szok. Reszta kraju powinna zabronić używania tego języka. Już o gwarze śląskiej nie wspomne hahahaa
Mikey
3 lata temu
Haha, durni lewacy. U nas Agora w swoich Heliosach robi seanse po ukrainsku. Kiedy Gazeta Wyborcza po ukrainsku?
Olo
3 lata temu
Poprawność polityczna osiąga granice absurdu - co jest rasistowskiego w speak english ? To chyba normalne bo w Anglii mówi się po angielsku
aa
3 lata temu
Rasistowskie to jest uważanie nie mówiących po angielsku za odrębną rasę. Napis jest zwyczajnie ksenofobiczny, a nie rasistowski.
thorday
3 lata temu
czy jak mój wnuk urodzi się biały, to z automatu będzie rasistą? Proszę o info, bo może jak go dam do obrzezania, to będzie miał monopol na mówienie o tym, że inni są faszystami i nazistami oraz rasistami...
dd
3 lata temu
rasistowski to jest umysł tego barana co to wymyślił
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić