o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Genialny 9-latek. Jego inteligencja jest poza skalą

72
Podziel się

Kamil Wroński to zagadka nawet dla naukowców. Dziewięciolatek osiągnął poziom akademicki, dlatego od października rozpocznie studia na Politechnice Lubelskiej.

Genialny 9-latek. Jego inteligencja jest poza skalą
(Youtube.com, kamil wroński)
bDUrnnUB

Nauczył się mówić, mając zaledwie półtora roku. Posługiwał się nie pojedynczymi słowami, lecz pełnymi zdaniami. Gdy rówieśnicy w przedszkolu bawili się, on rozwiązywał skomplikowane zadania matematyczne. Od czwartego roku życia fascynuje się budowaniem robotów. Wygrywał liczne konkursy, chociaż nigdy nie startował w swojej kategorii wiekowej - informuje metrocafe.pl.

Kamil wychodzi poza wszelkie ramy. Rodzice i nauczyciele nie wiedzieli, jak z nim postępować. Ostatecznie podpisali porozumienie z dwoma uczelniami wyższymi - Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej i Politechniką Lubelską. Pierwsza ma dbać o potrzeby emocjonalne dziecka, natomiast druga stanie się jego szkołą. Chłopiec będzie studiował mechatronikę.

Najbardziej chciałbym skonstruować teleport. Wystarczy wiedzieć, jak się zakrzywia czasoprzestrzeń i gotowe! Potem R2D2 i BB-8, dwa najważniejsze droidy ze Star Wars - mówi Kamil, najmłodszy student w Polsce.

bDUrnnUD

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUrnnUJ

bDUrnnVe
KOMENTARZE
(72)
Technokrata
5 lata temu
A geniusz piszący o chłopcu nie opanował jeszcze języka polskiego.Dwa uczelnie?
Joy
5 lata temu
Nie nam tylko hamerykancom. Dadzą mu darmowe mieszkanie, obywatelstwo i bedzie ich. Ta metoda juz od jest u nich stosowana.
Kinia
5 lata temu
super, rośnie nam młody geniusz.
bDUrnnVf
kwch
5 lata temu
Oby był w życiu tak samo ogarnięty i bystry jak w nauce. Radzenie sobie z nauką i radzenie sobie z życiem to dwie różne sprawy.
ad
5 lata temu
"Najbardziej chciałbym skonstruować teleport. Wystarczy wiedzieć, jak się zakrzywia czasoprzestrzeń i gotowe! Potem R2D2 i BB-8, dwa najważniejsze droidy ze Star Wars ..."- Faktycznie akademicki poziom.
Najnowsze komentarze (72)
mam obawy
5 lata temu
Polacy to wybitny naród, ale bez szans na wielki rozwój, bo sąsiedzi nie pozwolą, z Matką Bożą odrodzimy się, ufajmy, ten chłopak to kolejny przykład, że Pan Bóg daje nam ludzi wybitnych, oby go ci "naukowcy" nie wykrzywili, niech lepiej rozwija się własnym torem, wewnętrznie, Pan Bóg nad nim czuwa, mam jednak obawę, że USA go kupią, albo Wschód, w Polsce nie ma naszego własnego wielkiego przemysłu, kapitału, technologii,
PRALA
5 lata temu
Wielu było takich geniuszów ich mózg poprostu szybciej sie rozwija ,ale po czasie zwolni i zostanie z geniusza co najwyżej inżynier lub nauczyciel. Proszę sobie wyobrazic co by było gdyby cały czas tak szybko sie rzwijał intelektualnie to w wieku 40 lat by stworzył silnik antygrawitacyjny ale do tego nie dojdzie
meco
5 lata temu
Ktoś jeszcze zauważył, że młody wysławia się jak normalne dziecko i historia jest naciągana
sdfr
5 lata temu
póżniej się wyrówna do rocznika
kai
5 lata temu
mlody, wyjedz z Polski, zaprawde szczere i dobrze Ci radze. Kraj mozesz wybrac niemal przypadkowo.
Mój nick
5 lata temu
Dzieciak przechlapał sobie dzieciństwo. Czy on jeszcze kiedyś postrzela sobie z łuku albo z procy?
nie usuwać!!!
5 lata temu
Jeśli dzieciak jest geniuszem w wieku 9 lat - to na 100% ma zespół Aspergera, chorobę geniuszy. Charakteryzuje się ona upośledzeniem zdolności społecznych, pewną sztywnością w myśleniu, obsesyjnym zainteresowaniem w jednej dziedzinie, upośledzeniem w nawiązywaniu nowych kontaktów towarzyskich i relacji międzyludzkich ale względnie prawidłowym rozwojem funkcji poznawczych.
.
5 lata temu
To jest proste - w poprzednim zyciu byl fizykiem. Co wiec w tym dziwnego? Nie panimaju.
bDUrnnUX
polska jest w...
5 lata temu
SZKODA KIEDY JA CHODZILEM DO SZKOLY PRZEZ 5-6 LAT PRZED STUDIAMI wpajany bylem ogolnikowym gowne A nie techniczna wiedza na temat tego co mialbym robic w zyciu..nabierac doswiadczenia/ 80% tego co mi wmawiali nauczyciele nie pamietam...albo wogle sie w zyciu nie przydaje/
Max
5 lata temu
Szkoda dzieciaka, jak w piosence "tych lat nie odda nikt...|
Polak
5 lata temu
Oby głowa rozwijała się w parze z uczuciami, inaczej zatracą Chłopaka.
szybki
5 lata temu
i tak będzie ciągnął hahaha :D
forhend
5 lata temu
powinien zostać politykiem - przydał by się w końcu ktoś inteligentny
cham ze wsi
5 lata temu
obyś chłopie wymyślił ten teleport ja chętnie bym się cofnął w czasie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić