o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Godne powitanie nowej ery. Owce uczciły cesarza

2
Podziel się

Japonia żyje zmianą warty na Chryzantemowym Tronie. Na cześć nowego cesarza park rozrywki w okolicy Tokio przygotował specjalną atrakcję.

Godne powitanie nowej ery. Owce uczciły cesarza
(Youtube.com, South China Morning Post)
bDRQJyXV

Świętują początek nowej ery. 1 maja Naruhito, nowy cesarz Japonii objął swój urząd. Wraz ze zmianą cesarza w Japonii skończyła się era zwana Hesei, czyli "osiągania pokoju", a zaczęła Reiwa, tłumaczona jako era "pięknej harmonii" lub "porządku i harmonii".

Wpadli na oryginalny pomysł. W sposób piękny i jednocześnie uporządkowany, nową erę uczcił park rozrywki położony na przedmieściach Tokio.

Zatrudnili do tego owce. Ponad sto puchatych zwierząt zostało wypuszczonych na polanę, gdzie czekała na nie pasza usypana w charakterystyczny sposób.

bDRQJyXX

Zobacz też: Sekret długowieczności z Japonii

Posilające się owce ułożyły się w symbol słowa Reiwa. Władze parku zapowiedziały, że do końca maja będą codziennie ustawiać owce na cześć nastania nowej ery.

Nagranie udostępnił nawet profil "Reuters Top News" na Twitterze. Internauci w przeważającej części nie zachwycili się jednak uporządkowanym pięknem puchatych zwierząt. Wielu zastanawia się, jaki cel przyświecał władzom parku rozrywki, inni porównują do jedzących owiec swoich przeciwników politycznych.

bDRQJyYd

Abdykacja cesarza Akihito to pierwsza taka sytuacja w nowoczesnej historii kraju. Uzasadniał ją słabym zdrowiem, które może stać się przeszkodą w wykonywaniu obowiązków. We wtorek oficjalnie zrzekł się urzędu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDRQJyYy
KOMENTARZE
(2)
321
2 lata temu
Biedne głodne owce
Ja
2 lata temu
Głodne, biedne owieczki
Najnowsze komentarze (2)
Ja
2 lata temu
Głodne, biedne owieczki
321
2 lata temu
Biedne głodne owce
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić