o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Greta Thunberg otrzymała skargę na abpa Marka Jędraszewskiego

1416
Podziel się

Greta Thunberg otrzymała skargę na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Skargę do Grety Thunberg napisała Janina Ochojska, europarlamentarzystka i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.

greta thunberg marek jędraszewski janina ochojska
greta thunberg marek jędraszewski janina ochojska (Getty Images, Burak Akbulut/Anadolu Agency)
bEDfIfDV

Greta Thunberg została zawiadomiona na Twitterze. Janina Ochojska powiadomiła nastolatkę o niepochlebnych słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat jej działań i ekologizmu, który Jędraszewski określił jako "sprzeczny z Biblią".

Droga Greto, popieram twoją działalność, ale wyobraź sobie, że arcybiskup z Karkowa Jędraszewski uważa cię za zmanipulowaną osobę, która odrzuca Biblię. Chociaż Bóg powiedział: "uczyńcie ziemię poddaną", a nie "zniszczmy ją". Powodzenia. Mamy wiele do zrobienia - napisała Janina Ochojska.

Słowa Ochojskiej odbiły się głośnym echem. Niektórzy mówią o "donosie", pozostali uważają, że jest to słuszne działanie. Media społecznościowe Grety Thunberg obserwuje miliony osób i post Ochojskiej może mieć spory zasięg.

bEDfIfDX

Arcybiskup Marek Jędraszewski w wywiadzie w Telewizji Republika opowiedział o ekologii. Nie tylko nie popiera szwedzkiej aktywistki, ale wszystkie ostatnie działania na rzecz ratowania planety uważa za sprzeczne z Biblią.

To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko pod postacią nastolatki, to coś, co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga - powiedział arcybiskup.

Nie wiadomo, czy Greta Thunberg przeczytała wiadomość od Janiny Ochojskiej. Aktywistka w żaden sposób nie odniosła się do wpisu polskiej europarlamentarzystki.

bEDfIfEd
Zobacz także: Zobacz także: "Wyjątkowo obrzydliwy materiał". TVP o Grecie Thunberg. Agnieszka Pomaska komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bEDfIfEy
KOMENTARZE
(1416)
anioł
2 lata temu
Teraz widzicie czym naprawdę zajmuje się Ochojska. Niby miłosierdziem Bożym się kieruje a tak naprawdę....
ffffffff
2 lata temu
Dwie chore na głowę istoty - druga dodatkowo na macki
Atom
2 lata temu
dwie obłędne wiedźmy
bEDfIfEz
123
2 lata temu
Ochojska ty nie robie do roboty pasożycie jeden
kibic
2 lata temu
pani Ochońska nie dostanie ani złotówki na swoje cele z mojej kasy ( nawet te najlepsze) - jak donosiciel się zachowała i kapuś dla mnie bleeeee
Patriota
2 lata temu
Ta Ochojska chybapo tej chorobie ma cos nie tak z głową. Skarge do gówniary pisze na polskiego biskupa. Już by się nie ośmieszała.Wstyd Ochojska wielki wstyd.
Felek
2 lata temu
Pani Ochujska, pani jest jak szmalcownik. 75 lat temu byłoby ostrzeżenie i golenie łba. Drugiego ostrzeżenia nie byłoby. Byłaby butelka.
Patrycja
2 lata temu
Pani Ochojska, pani kapuje jak szmalcownik. 75 lat temu za tak niski czyn byłoby ostrzeżenie i golenie chorego łba. Drugiego ostrzeżenia nie byłoby. Byłaby butelka.
Dani
2 lata temu
Zdjecie a w tle włączone światło to przecież nie ekologiczne.
Cha cha cha
2 lata temu
No to sobie chlop nagrabił. Teraz Greta go zwolni z posady.
Latarka
2 lata temu
Zeschizowane dziecko jeszcze bardziej zeschizowanych rodziców
Aza
2 lata temu
Pan jedraszewski odmawia prawa do życia dziecku, sam nie ma potomków, więc po nim choćby potop , prawda ? A Greta ma przed sobą całe życie , ale to biskupa już nie obchodzi
Ekologiatosyf
2 lata temu
Ja to się dziwię, że ona ma media społecznościowe. Przecież one nie są ekologiczne. PRĄD, PRĄD i jeszcze raz PRĄD. Ludzie zużywają tyle KWh na to, że ludzkie pojęcie to przechodzi. No a przecież wszystkie urządzenia działają na prąd, który pozyskuje się w większości ze spalania różnych paliw, np. węgla. Gdzie tu ekologia? Ta cała "ekologia" to kupa hipokryzji. A pani od donosu to chyba poczuła się jak ekoaktywistka przez rząd w Polsce....
bEDfIfEr
Nikoś
2 lata temu
Ojej !!!! No biskup ma przerąbane
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić