Wróć na
aktualizacja

Greta Thunberg otrzymała skargę na abpa Marka Jędraszewskiego

1416
Podziel się

Greta Thunberg otrzymała skargę na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Skargę do Grety Thunberg napisała Janina Ochojska, europarlamentarzystka i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.

greta thunberg marek jędraszewski janina ochojska
greta thunberg marek jędraszewski janina ochojska (Getty Images, Burak Akbulut/Anadolu Agency)
bCPzPnnp

Greta Thunberg została zawiadomiona na Twitterze. Janina Ochojska powiadomiła nastolatkę o niepochlebnych słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat jej działań i ekologizmu, który Jędraszewski określił jako "sprzeczny z Biblią".

Droga Greto, popieram twoją działalność, ale wyobraź sobie, że arcybiskup z Karkowa Jędraszewski uważa cię za zmanipulowaną osobę, która odrzuca Biblię. Chociaż Bóg powiedział: "uczyńcie ziemię poddaną", a nie "zniszczmy ją". Powodzenia. Mamy wiele do zrobienia - napisała Janina Ochojska.

Słowa Ochojskiej odbiły się głośnym echem. Niektórzy mówią o "donosie", pozostali uważają, że jest to słuszne działanie. Media społecznościowe Grety Thunberg obserwuje miliony osób i post Ochojskiej może mieć spory zasięg.

bCPzPnnr

Arcybiskup Marek Jędraszewski w wywiadzie w Telewizji Republika opowiedział o ekologii. Nie tylko nie popiera szwedzkiej aktywistki, ale wszystkie ostatnie działania na rzecz ratowania planety uważa za sprzeczne z Biblią.

To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko pod postacią nastolatki, to coś, co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga - powiedział arcybiskup.

Nie wiadomo, czy Greta Thunberg przeczytała wiadomość od Janiny Ochojskiej. Aktywistka w żaden sposób nie odniosła się do wpisu polskiej europarlamentarzystki.

bCPzPnnx

Zobacz także: "Wyjątkowo obrzydliwy materiał". TVP o Grecie Thunberg. Agnieszka Pomaska komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bCPzPnnS
KOMENTARZE
(1416)
szok
8 miesięcy temu
Jedna chora i druga chora . Obie na głowy!
Marek
8 miesięcy temu
Następna donosicielka i kapuś.Jak przedszkole,,, proszę paniii a ona mnie olałaaaa.. Masakra i żenada
Grzesiek
8 miesięcy temu
Czego się nie robi dla przywiędłej popularności pisząc do dziecka mającego kłopoty z psychiką!
bCPzPnnT
luk
8 miesięcy temu
Pani Ochojska myślałem, że jest Pani na tyle uczciwą osobą, że pisząc donos użyje Pani faktów i przytoczy cały wywiad. Niestety tak się nie stało a z całości rozmowy z abpa wynika wręcz troska o ziemię i zaniepokojenie o tę młodą aktywistkę. Ps proszę odszukać jej zdjęcia z powrotu z forum ekologicznego Niemieckimi kolejami i jej przeprosiny na oszczerstwa które rzuca !!!
MAC Seattle
8 miesięcy temu
Zenada i glupota lewacka
Najnowsze komentarze (1416)
anioł
5 miesięcy temu
Teraz widzicie czym naprawdę zajmuje się Ochojska. Niby miłosierdziem Bożym się kieruje a tak naprawdę....
ffffffff
7 miesięcy temu
Dwie chore na głowę istoty - druga dodatkowo na macki
Atom
7 miesięcy temu
dwie obłędne wiedźmy
123
8 miesięcy temu
Ochojska ty nie robie do roboty pasożycie jeden
kibic
8 miesięcy temu
pani Ochońska nie dostanie ani złotówki na swoje cele z mojej kasy ( nawet te najlepsze) - jak donosiciel się zachowała i kapuś dla mnie bleeeee
Patriota
8 miesięcy temu
Ta Ochojska chybapo tej chorobie ma cos nie tak z głową. Skarge do gówniary pisze na polskiego biskupa. Już by się nie ośmieszała.Wstyd Ochojska wielki wstyd.
Felek
8 miesięcy temu
Pani Ochujska, pani jest jak szmalcownik. 75 lat temu byłoby ostrzeżenie i golenie łba. Drugiego ostrzeżenia nie byłoby. Byłaby butelka.
Patrycja
8 miesięcy temu
Pani Ochojska, pani kapuje jak szmalcownik. 75 lat temu za tak niski czyn byłoby ostrzeżenie i golenie chorego łba. Drugiego ostrzeżenia nie byłoby. Byłaby butelka.
bCPzPnnL
Dani
8 miesięcy temu
Zdjecie a w tle włączone światło to przecież nie ekologiczne.
Cha cha cha
8 miesięcy temu
No to sobie chlop nagrabił. Teraz Greta go zwolni z posady.
Latarka
8 miesięcy temu
Zeschizowane dziecko jeszcze bardziej zeschizowanych rodziców
Aza
8 miesięcy temu
Pan jedraszewski odmawia prawa do życia dziecku, sam nie ma potomków, więc po nim choćby potop , prawda ? A Greta ma przed sobą całe życie , ale to biskupa już nie obchodzi
Ekologiatosyf
8 miesięcy temu
Ja to się dziwię, że ona ma media społecznościowe. Przecież one nie są ekologiczne. PRĄD, PRĄD i jeszcze raz PRĄD. Ludzie zużywają tyle KWh na to, że ludzkie pojęcie to przechodzi. No a przecież wszystkie urządzenia działają na prąd, który pozyskuje się w większości ze spalania różnych paliw, np. węgla. Gdzie tu ekologia? Ta cała "ekologia" to kupa hipokryzji. A pani od donosu to chyba poczuła się jak ekoaktywistka przez rząd w Polsce....
Nikoś
8 miesięcy temu
Ojej !!!! No biskup ma przerąbane
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić