Greta Thunberg otrzymała skargę na abpa Marka Jędraszewskiego

1721

Greta Thunberg otrzymała skargę na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Skargę do Grety Thunberg napisała Janina Ochojska, europarlamentarzystka i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.

greta thunberg marek jędraszewski janina ochojska
greta thunberg marek jędraszewski janina ochojska (Getty Images, Burak Akbulut/Anadolu Agency)

Greta Thunberg została zawiadomiona na Twitterze. Janina Ochojska powiadomiła nastolatkę o niepochlebnych słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat jej działań i ekologizmu, który Jędraszewski określił jako "sprzeczny z Biblią".

Droga Greto, popieram twoją działalność, ale wyobraź sobie, że arcybiskup z Karkowa Jędraszewski uważa cię za zmanipulowaną osobę, która odrzuca Biblię. Chociaż Bóg powiedział: "uczyńcie ziemię poddaną", a nie "zniszczmy ją". Powodzenia. Mamy wiele do zrobienia - napisała Janina Ochojska.

Słowa Ochojskiej odbiły się głośnym echem. Niektórzy mówią o "donosie", pozostali uważają, że jest to słuszne działanie. Media społecznościowe Grety Thunberg obserwuje miliony osób i post Ochojskiej może mieć spory zasięg.

Arcybiskup Marek Jędraszewski w wywiadzie w Telewizji Republika opowiedział o ekologii. Nie tylko nie popiera szwedzkiej aktywistki, ale wszystkie ostatnie działania na rzecz ratowania planety uważa za sprzeczne z Biblią.

To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko pod postacią nastolatki, to coś, co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga - powiedział arcybiskup.

Nie wiadomo, czy Greta Thunberg przeczytała wiadomość od Janiny Ochojskiej. Aktywistka w żaden sposób nie odniosła się do wpisu polskiej europarlamentarzystki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: "Wyjątkowo obrzydliwy materiał". TVP o Grecie Thunberg. Agnieszka Pomaska komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić