Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Grzegorz Schetyna napisał dla "Guardiana". Obiecuje przywrócenie Polski do Europy

681
Podziel się:

"Możemy pokonać rządzących prawicowych populistów, a następnie pomóc Emmanuelowi Macronowi zreformować UE" - zapowiada Grzegorz Schetyna w artykule opublikowanym dzisiaj w brytyjskim "The Guardian".

Grzegorz Schetyna napisał dla "Guardiana". Obiecuje przywrócenie Polski do Europy
(East News)

To przede wszystkim odpowiedź na apel Emmanuela Macrona. Grzegorz Schetyna w proeuropejskim manifeście przedstawił się jako lider polskiej opozycji i zapowiedział wygraną w najbliższych wyborach. Impulsem do napisania artykułu opublikowanego w "The Guardian" miało być dla niego wezwanie prezydenta Francji do zreformowania Unii Europejskiej.

To znak nadziei dla całego kontynentu. Różnimy się pod wieloma względami, ale za to zgadzamy w sprawach fundamentalnych - podkreślił Schetyna.

"Jesteśmy na dobrej drodze do pokonania PiS". Zdaniem Schetyny silna pozycja Polski w UE jest gwarantem naszego bezpieczeństwa, a rządy partii Jarosława Kaczyńskiego całkowicie zmarginalizowały nasz kraj. Dlatego "każdy rozsądny polityk" powinien dążyć do odbudowania dobrych relacji z innymi państwami UE.

Czy kraj bez niezależnego sądownictwa może pozostać w UE? Myślę, że nie - ostrzega przed Polexitem Schetyna.

Schetyna chce uczestniczyć w inicjatywach Macrona. Lider PO zgodził się z prezydentem Francji, który zaapelował o wzmocnienie granic zewnętrznych Unii, wspólną politykę gospodarczą i obronną oraz zapewnienie procesom demokratycznym ochrony przed manipulacjami z zewnątrz. Podkreślił wagę ściślejszej współpracy z NATO.

Kluczem do naszego wspólnego sukcesu jest zdolność do obrony - transatlantycka tam, gdzie to możliwe, a europejska, gdy jest to konieczne - podkreślił Schetyna.

Nie we wszystkim się jednak zgadzają. Schetyna zdecydowanie odrzucił pomysł tworzenia nowych agencji unijnych, które według Macrona miałyby wdrożyć proponowane reformy. Polski polityk uważa, że w ten sposób tylko pogłębi się biurokrację, na którą narzeka wielu obywateli Unii. Za to wyrównanie płac wewnątrz UE skutkowałoby utratą miejsc pracy w Polsce i Europie Środkowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Złe wieści dla PiS. Koalicja Europejska liderem sondażu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(681)
DE
3 lata temu
ZŁODZIEJE ODDAJCIE PIENIĄDZE Z OFE !!!
zed33
3 lata temu
Schetyna kończ Waść wstydu oszczędź
SpokoLOKO
3 lata temu
SpokoLOKO
APIL
3 lata temu
JO UKAINMEIĆ OC YT EZCZSEJ ZSILŚYMYW
Fg
3 lata temu
Kłamstwa kłamstwa czy ktoś to jeszcze kupi kpiny tylko aby dostać się do koryta i zniewolić Polaków nigdy do tego już nie dopuścimy wasz czas się kończy
Dno
3 lata temu
Przecież jesteśmy w Azji, a Szrek zna się na mapie.
Adi
3 lata temu
Pala
sams
3 lata temu
Niesiołowski miał racje co to jest schetyna
marchello7
3 lata temu
Schetyna ty już rządziłeś!!! Ci populiści w przeciwieństwie do was dali ludziom pieniądze!!! A Macrona nikt nie znosi!!!
gość
3 lata temu
Schetyna to żałosna kreatura, która nie zasługuje na splunięcie. To coś wyjątkowo plugawego.S.Niesiołowski
artiz
3 lata temu
Ty Grzechu, Monty Pyton szuka aktorów :-) ha ha ha
XXX
3 lata temu
Schetyna nie godzien jest stąpać po polskiej ziemi.
gość
3 lata temu
Jak pan tak pisze że nie wyrównywać płać w UE to niech pan odda pieniądze poselskie i diety na zborze cele jak na przykład dom dziecka i zobaczymy . Nie jest tak co morze zrobić społeczeństwo dla polityka tyko co polityk zrobi dla społeczeństwa a pan już upadł totalnie z moralnością i robi przeciw temu społeczeństwu
dzięcioł
3 lata temu
Polacy za Schetyną stoją jego ludzie czyli PO i teraz wiemy dokładnie na kogo nie głosować ,to samo dotyczy PSL i SLD .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić