Jan Muller| 
aktualizacja 

"Gwiezdne wojny" na Derbach Krakowa. Policyjne zdjęcie podbija sieć

5

W małopolskiej policji pracują bardzo uzdolnieni fotograficy. A na pewno przynajmniej jeden policjant z dobrym okiem i wyczuciem chwili. Jedno ze zdjęć, ze względu na obecność filmowego billboardu, porównano do słynnego zdjęcia Chrisa Niedenthala z "Czasem apokalipsy" z 13 grudnia 1981 roku.

"Gwiezdne wojny" na Derbach Krakowa. Policyjne zdjęcie podbija sieć
(KMP Kraków)

Kolejna rocznica stanu wojennego w Krakowie była dniem szczególnie ważnym dla funkcjonariuszy. Jak czytamy na stronach małopolskiej policji, do krakowskiego derby piłkarskiego przygotowywali się kilkanaście dni. Mecz Cracovii z Wisłą na stadionie przy ul. Józefa Kałuży zabezpieczało ponad 700 policjantów z Komendy Wojewódzkiej oraz Miejskiej Policji w Krakowie, krakowskiego Oddziału Prewencji Policji jak również Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Jeden z nich zrobił zdjęcia, które trafiły potem do serwisu prasowego miejskiej komendy.

Potwierdzam, to nie był nikt z naszego zespołu. Najpewniej ktoś z prewencji robił te zdjęcia - słyszymy w biurze rzecznika.

Na jedno z kilku zdjęć pokazanych przez policję zwrócił uwagę Andrzej Milewski. W sieci znany jest ze swoich dowcipnych rysunków z profilu "Andrzej Rysuje".

Kochani, w szeregach Małopolskiej Policji służy drugi Chris Niedenthal. Zdjęcie z derbów Krakowa to World Press Photo jak nic - napisał.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rysownik nawiązał do słynnego zdjęcia Niedenthala kina Moskwa w Warszawie w czasie stanu wojennego. Uwiecznił na nim transporter opancerzony pod reklamą filmu "Czas apokalipsy".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: Czy "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" to dobry film? Zapytaliśmy widzów

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić