Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Hiszpania. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa może być zaniżona

4
Podziel się:

Koronawirus zbiera żniwo na całym świecie. Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano w państwach kontynentu europejskiego. W Hiszpanii, która znalazła się na drugim miejscu w tym tragicznym zestawieniu, pojawiają się wątpliwości odnośnie rzeczywistych wyników. Mogą być jeszcze wyższe.

Według oficjalnych danych liczba ofiar w Hiszpanii przekroczyła 14,5 tys.
Według oficjalnych danych liczba ofiar w Hiszpanii przekroczyła 14,5 tys. (Getty Images)

W środę pojawił się kolejny wzrost liczby ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa. Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatnich 24 godzin zginęło 757 osób, w porównaniu z 743 poprzedniego dnia. Zdaniem ministra Salvadora Illa liczby te sugerują jednak spowolnienie tempa wzrostu.

Hiszpania zaraz za Włochami pod względem liczby zgonów. Według oficjalnych danych śmierć poniosło ponad 14,5 tys. osób zarażonych koronawirusem.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "117 ozdrowieniec". Aleksander Mazan z WP o chorobie, którą przeszedł

Liczba ofiar koronawirusa w Hiszpanii może być wyższa

Dane mogą nie brać pod uwagę śmierci osób starszych, które przebywały w domach opieki. Spośród nich wielu miało objawy podobne do tych wywołanych przez koronawirusa, ale nie zostali jednak pod tym kątem przebadani, co oznacza, że nie znajdą się w oficjalnym zestawieniu.

Znaczne straty poniesie także gospodarka. Jak wynika z raportu hiszpańskiej instytucji biznesowej CEOE w tym roku gospodarka państwa skurczy się od 5 do 9 proc. w zależności od tego, kiedy zniesione zostaną ograniczenia. Zatrudnienie stracić może 800 tys. osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Ove.Sthlm
2 lata temu
Znowu zabijają starych.W domach starców nie ma tlenu.Starych nie przyjmują do szpitali.Wiec tak jak na wiosnę zostaje morfina.Tak jest szwecja urzędnicy nakazali.
Marcin
2 lata temu
Mnie np. nie dziwi, że statystyka śmiertelności jest niższa od rzeczywistej. Dziwi mnie natomiast, że wielu ludzi doszukuje się tutaj specjalnego tuszowania faktów. Jak ktoś umarł np. w domu to chyba nikt się nie spodziewa, że ktoś teraz będzie dochodził z jakiego tak naprawdę powodu, czy to z powodu korony, grypy czy z powodu innego choróbska. Kto to ma robić, jak służby medyczne i tak nie wyrabiają się z chorymi, aby ich leczyć? Zastanówcie się nad tym, a nie zaśmiecacie komentarze swoimi wypocinami. Dodajcie sobie ile procent tam chcecie dla każdego kraju i będziecie mieli dane jakie Was zadowalają.
Zizzi
2 lata temu
Dobrze, ze o tym mówią bo wszędzie tuszują rzeczywisty obraz ....
wert
2 lata temu
Lewactwo na 8 marca zorganizowało manify równościowe. W samym Madrycie zebrało się 120 tyś ludzi. Dzisiaj Hiszpanie zbierają owoce swoich wyborów. Kosztowne
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić