REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski23.03.18 (09:50)

Hiszpanie uwolnili 39 seksualnych niewolnic. Były sparaliżowane czarną magią

Wiele dziewcząt nie skończyło jeszcze 18. roku życia. Były trzymane w okolicach miasta Almeria.
Krokodyl / Wikimedia Commons CC BY-SA

39 młodych Nigeryjek odzyskało wolność w akcji służb trzech krajów. Hiszpanie dostali wsparcie sił brytyjskich i nigeryjskich. Naloty w 11 miejscach przeprowadzono w listopadzie 2017 roku, jednak Europol poinformował o niej dopiero teraz, obawiając się o uprzedzenie przestępców w trakcie prowadzonego dalej śledztwa.

Sukcesem było uwolnienie ofiar, ale także zatrzymanie 89 członków gangu. Są oni zamieszani w handel ludźmi i zmuszanie dziewcząt do prostytuowania się. Wśród zatrzymanych jest znany DJ z Nigerii, który miał pomagać w przerzucie dziewcząt do Europy - podaje Reuters.

REKLAMA

Dziewczęta zostały przemycone do Hiszpanii przez Libię i Włochy. Jeszcze na kontynencie afrykańskim ich oprawcy podali je rytuałom voodoo, by zmusić ofiary do wykonywania rozkazów. Młode kobiety były śmiertelnie przerażone "zabiegami magicznymi" - relacjonują policjanci.

To był bardzo zorganizowany gang przestępczy, wykorzystujący młode kobiety przez długi czas, przetrzymujący je w straszliwych warunkach, z których nie było ucieczki - powiedział Tom Dowdall, wicedyrektor brytyjskiej National Crime Agency.

*Zobacz także: Robili z Polaków niewolników. Szefowie gangu w rękach policji *

Służby zablokowały na rachunkach szajki 300 tysięcy euro. Dziewczęta po przewiezieniu do Hiszpanii były zmuszane do prostytuowania się, by spłacić "dług" wobec oprawców, którzy ci wyceniali na 30 tysięcy euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij