REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 6 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski12.11.17 (08:59)

Hitler usunięty z muzeum. Ludzie robili selfie na tle zdjęcia Auschwitz

Na muzeum rzeźby w indonezyjskim mieście Yogyakarta spadła fala krytyki po tym, jak pokazano w nim figurę Adolfa Hitlera.
PAP/EPA

Figurę usunięto krótko po jej premierze. Okazało się, że turyści odwiedzający wystawę figur woskowych robili sobie selfie z rzeźbą Hitlera natualnych rozmiarów. Później zdjęcia te trafiały do mediów społecznościowych, pokazując uśmiechniętych ludzi pod bramą do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Obecność figury wywołała oburzenie na całym świecie. W sprawie interweniowała organizacja Human Rights Watch, kóra potępiła pomysł z figurą Hitlera w takim miejscu. Głos zabrało też Centrum Szymona WIesenthala, które zażądało natychmiastowego usunięcia rzeźby.

REKLAMA

Wszystko w tym jest złe, ciężko jest znaleźć słowa, które pokażą jakie to godne pogardy - powiedział rabin Abraham Cooper cytowany przez CNBC.

Nie przegap: Przerażające odkrycie w nazistowskim obozie na Dolnym Śląsku

Muzeum nie widzi w umieszczeniu takiej figury nic złego. Zapewnia, że wystawienie figury w De ARCA Statue Art Museum w Yogyakarcie - mieście w środkowej części Jawy w Indonezji, miało cel edukacyjny. Jamie Misbah, szef ds. operacyjnych muzeum tłumaczył, że figurę usunięto, by "nie wywoływać oburzenia".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij