o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Ibuprofen. Czy niektóre leki przeciwbólowe mogą nasilać przebieg koronawirusa?

5
Podziel się

Koronawirus. Ibuprofen może wzmagać objawy zakażenia? Francuski minister zdrowia, Olivier Véran, przekazał, że niektóre leki przeciwbólowe mogą nasilać przebieg koronawirusa. Mowa o ibuprofenie.

Ibuprofen. Trwa debata - czy niektóre leki przeciwbólowe mogą nasilać przebieg koronawirusa?
Ibuprofen. Trwa debata - czy niektóre leki przeciwbólowe mogą nasilać przebieg koronawirusa? (iStock.com, iStock)
bDYOHEXV

Ibuprofen. Trwa debata - czy niektóre leki przeciwbólowe mogą nasilać przebieg koronawirusa?

Francuski minister zaleca jednocześnie, żeby w przypadku wysokiej gorączki i bólu w pierwszej kolejności sięgać po paracetamol. Swoje słowa oparł na obserwacjach i wnioskach, jakie do tej pory wyciągnęli francuscy lekarze. Informacje dot. szkodliwości ibuprofenu zawarto również w czasopiśmie medycznym "The Lancet".

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDYOHEXX

W kwestii tego, czy ibuprofen może być szkodliwy, wypowiedział się również szef irlandzkich państwowych służb medycznych, dr Colm Henry, który stwierdził, że mimo zasadnych podejrzeń nie należy z niego całkowicie rezygnować. Zgodził się przy okazji z szefem resortu zdrowia Francji, wskazując, że pierwszym wyborem osoby zakażonej powinien być paracetamol.

Ibuprofen. Trwa debata - czy niektóre leki przeciwbólowe mogą nasilać przebieg koronawirusa?

3233 nowe przypadki zarażenia koronawirusem we Włoszech odnotowano w ciągu ostatniej doby. Jak wynika z danych amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa, który zbiera wyniki z całego świata, we Włoszech wciąż bardzo wysoki jest dzienny przyrost nowych przypadków. W sumie (dane na 17 marca) chorych jest 27980 osób. Warto dodać, że jeszcze dziesięć dni temu we Włoszech dzienny przyrost liczby chorych oscylował w okolicach 800 - 1000 nowych przypadków w ciągu doby. Dziś jest niemal czterokrotnie wyższy.

bDYOHEYd

Drastyczny wzrost liczby zachorowań zanotowała również Francja. Jak wynika z danych Uniwersytetu Hopkinsa, służby sanitarne od 14 do 15 marca dodały zaledwie 30 zarażonych do listy. Ostatnie 24 godziny przyniosły aż 2,1 tys. nowych chorych. W sumie we Francji jest już 6633 osób chorych.

bDYOHEYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Michau kichau
rok temu
Ibuprofen jest toksyczny. To w ogóle powinien być lek ostatniego wyobru. Ale na ból i gorączkę działa najskuteczniej
aja74
rok temu
Ostatnio juz pytalem dlaczego apteki nie dostana rozporzadzenia by na czas pandemii nie zaprzestac sprzedazy srodkow z tym preparatem. Sam kupowalem na bol gardla, polecono mi Strepsils Intensive kupilem a jak przyszlo co do czego to jest pochodna tego samego co ibuprofen no to jak to tak? Ja rozumiem ze chca pozbyc sie towaru z pólek ale nie naszym kosztem.
Anna1
rok temu
TAK to prawda! Who wyraznie potwierdziło..nie stosowac lekow z Ibuprofenen jest to potwierdzone klinicznie! PARACETANOL MOZNA
bDYOHEYz
Kinia
rok temu
A ja codziennie wale kielonka....napewno dam radę
Kamil UK
rok temu
Ahh I co drugi dzień cała cytryne z miodem.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić