Karolina Woźniak| 

Ile osób myje ręce po skorzystaniu z toalety? Wyniki ankiety są zaskakujące

21

Ankieta stworzona przez popularny portal LADbible wykazała, że jedna trzecia osób nie pamięta o zachowaniu higieny po skorzystaniu z toalety. Mycie rąk to niezwykle istotna czynność, która może uchronić nas np. przed koronawirusem, czy groźnymi bakteriami takimi jak np. E. coli.

mycie rąk łazienka
mycie rąk łazienka (Shutterstock.com)

Do jakich chorób może doprowadzić niemycie rąk? Popularne jest wirusowe zapalenie wątroby typu A, którym można się zarazić przez niezachowanie higieny po skorzystaniu z ubikacji. Można się tym zarazić również w miejscu publicznym. Klamki i drzwi, które są dotykane przez osoby nie dbające o higienę, są siedliskiem bakterii i wirusów.

Jedna trzecia osób nie myje rąk po skorzystaniu z toalety

I mimo że większości osób uczono tego już od najmłodszych lat, niektórzy nadal nie potrafią zadbać o higienę. Spośród 22844 osób, które zapytano "jak często myjesz ręce po skorzystaniu z toalety" tylko 71,2 proc. odpowiedziało "zawsze". A co z resztą ankietowanych?

18,8 proc. odpowiedziało na to pytanie "czasami", 5,1% osób "rzadko", a 4,9% przyznało się, że "nigdy". Wyniki są zaskakujące. Aż 1119 osób nie ma w zwyczaju pamiętać o higienie po skorzystaniu z toalety. Kto wie, może jedna z nich tuż po wyjściu z ubikacji podała komuś rękę na przywitanie...

Trwa ładowanie wpisu:twitter

O myciu rąk powinniśmy pamiętać zwłaszcza w trakcie epidemii koronawirusa. Lekarze twierdzą, że to właśnie najlepszy sposób na to, żeby uchronić się przed zachorowaniem.

Szczepionka przeciwko koronawirusowi jeszcze nie istnieje więc najlepszym sposobem na uchronienie się przed wirusem będzie zachowanie odpowiedniej higieny i profilaktyki. Badania wykazały, że w ciągu godziny dotykamy twarzy około 20 razy - w ten sposób wirusy i bakterie mogą dostać się do naszego organizmu.

Zobacz także: Koronawirus sieje strach na rynkach. "Panika ma większy wpływ niż sam wirus"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić