o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Imigranci udawali Greków. Z fałszywymi paszportami mogli swobodnie jeździć po całej Europie

19
Podziel się

Grecka policja rozbiła gang, który sprzedawał podrobione dokumenty nielegalnym imigrantom.

Imigranci udawali Greków. Z fałszywymi paszportami mogli swobodnie jeździć po całej Europie
(iStock.com)
bEhprHDp

Aresztowano już 20 osób, które należały do gangu fałszerzy. Według greckiej policji przestępcy pracowali nad podrobionymi dokumentami w Atenach. Szajka została rozbita, kiedy otrzymała zamówienie na papiery z kilku europejskich krajów.

Dzięki fałszywym dokumentom nielegalni imigranci mogli swobodnie poruszać się po całej Unii Europejskiej. Gang skupiał się głównie na ułatwieniu Albańczykom podróży z Grecji do Wielkiej Brytanii na fałszywych dokumentach. Imigranci po otrzymaniu nieprawdziwych paszportów, mogli udawać Greków i podróżować po krajach Wspólnoty.

Zobacz także: Zobacz także: Czy uchodźcy mogą czuć się w Polsce bezpiecznie?
bEhprHDr

Szajka prowadziła działalność na szeroką skalę. Grecka policja zlokalizowała w Atenach cztery warsztaty, w których podrabiano dokumenty. Członkowie gangu mogli wytwarzać fałszywki wysokiej jakości i dostarczać je klientom w zaledwie kilka godzin od otrzymania zamówienia. Według ateńskiej policji grupa fałszerzy zarabiała równowartość ponad 2 tys. zł na jednym paszporcie i nieco mniej na prostszych dokumentach.

Imigrantów przybywa co roku. Ludzi w Unii Europejskiej tylko w 2016 roku przybyło o 1,5 mln - wynika z raportu Eurostatu. Wzrosła liczba mieszkańców 18 krajów Unii Europejskiej. W zeszłym roku bilans zgonów i urodzin w całej Unii był bliski zeru, a wzrost liczby ludności spowodowała fala imigrantów. Proporcjonalnie najbardziej zwiększyła się populacja w Luksemburgu, Szwecji i na Malcie. Według statystyk Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców, w połowie roku 2016 liczba uchodźców przybywających do Europy była o 19 proc. wyższa niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEhprHDx
bEhprHDS
KOMENTARZE
(19)
Rav
4 lata temu
No to nasze feministki maja powody do radości. A nuż się taki emigrant napatoczy....
Ciemnota
4 lata temu
A POwiaki dalej za nimi
B52
4 lata temu
Makrela i Makaron na was czeka
bEhprHDT
szokman
4 lata temu
A kiedy Policja rozbije największy gang z Brukseli, który zyje z przemytu milionów pasożytów? Podpowiem ,że na czele tego gangu stoi niejaka makrela, za nią jest alkoholik oraz nieuk- bibliotekarz. Ten gang ma na rękach śmierć setek jeśli nie tysięcy rdzennych europejczyków, miliardy zmarnowanych euro oraz wprowadzanie chaosu. Kolaborują również z najeźdźcami islamskimi, którzy zrobili z nich swoich poddanych. Tych zbrodniarzy trzeba jak najszybciej pojmać i wrzucić do lochów .
sa
4 lata temu
Ponoc Gdansk tez chetnie by przyjal imigrantow....
Dlaczego u na...
4 lata temu
Co ma wspólnego demografia unii europejskiej z imigrantami? Może Europejczycy chcą mieć demografie na poziomie "0". Przecież świat się zapełnia i "nadwyżki" będą musiały się gdzieś podziać czyniąc konflikty. Dlaczego u nas?
polak
4 lata temu
Popatrzcie na zdjęcie, to młodzi wysportowani silni chłopcy a nie biedni uciekinierzy ranni pokaleczeni. Powinno się ich wysyłać z powrotem do domu, niech walczą o swoją ojczyznę a nie zostawili ją wraz z żonami i dziećmi. Według mnie oni nie zasługują na pomoc tylko na pogardę
Orzeł
4 lata temu
Jak widać idą same matki z dziećmi!
FU
4 lata temu
Mogli swobodnie jeździć po Europie. Polskę omijali. Nic dziwnego.
Orban
4 lata temu
dobic sorosa!
Pegida
4 lata temu
merkel akbar
RekordFun
4 lata temu
Ściąć publiczne oni by tak zrobili ...
3q
4 lata temu
Imigranci śmieją się z Timmermansa i pseud inteligencji tz Europejskiej hahahahahhaaaa...
bEhprHDL
Marek
4 lata temu
To pryszcz, Hanka M. wraca do m jak miłość
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić